"Skonto" un Daugavpils "Daugava" nesaņem licences startam virslīgas futbola čempionātā

Spēcīgās Rīgas "Skonto" un Daugavpils "Daugava" komandas nav saņēmušas licences dalībai jaunās sezonas Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā, piektdien apstiprinājusi Latvijas Futbola federācija (LFF).

Šis lēmums nozīmē, ka pagājušās sezonas virslīgas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam nav tiesību startēt gaidāmās sezonas čempionātā. Komandām piecu dienu laikā (līdz 14.martam) ir tiesības iesniegt apelāciju, ko pēc tam izskatītu LFF Apelācijas komisija priekšsēdētāja Kārļa Villeruša vadībā.

"Skonto" komanda dalībai sacensībās nav pielaista nodokļu parādu dēļ, bet "Daugava" licenci nav saņēmusi, jo tai nav izveidota kluba struktūrā ietilpstoša jaunatnes akadēmija.

Piektdien risinājās izšķirošā LFF Licencēšanas komisijas sēde, kurā kā pēdējā prasības apmierināja "Jūrmalas" vienība, bet "Skonto" un Daugavpils "Daugava" to nepaveica.

Kā ziņots, sākotnēji LFF pieprasīja visu virslīgas klubu prasību izpildīšanu līdz 15.februārim, vēlāk šis termiņš tika pagarināts līdz 3.martam, bet pēc tam vēl par dažām dienām.

Sākotnēji licenci dalībai turnīrā ieguva valsts čempioni "Ventspils", kuriem sekoja "Jelgava", BFC "Daugavpils" un Rīgas "Daugava", bet pēc termiņa pagarināšanas šonedēļ tās izsniegtas arī "Metta"/"Latvijas Universitāte", Jūrmalas "Spartaks" un "Liepāja" komandām.

"Skonto" ir pagājušās sezonas valsts vicečempioni "Skonto", bet Daugavpils "Daugava" - trešais spēcīgākais klubs.

"Skonto" ir visu laiku titulētākā Latvijas futbola komanda. Valsts čempionātā nepārspēta tā palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Savukārt Daugavpils "Daugava" līdz šim vienīgo reizi par valsts čempioni kļuvusi 2012.gadā.

Jaunā Latvijas čempionāta sezona sāksies 14.martā.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja "Ventspils" komanda, aiz sevis atstājot "Skonto" un 2012.gada čempionus Daugavpils "Daugavu". Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus nākamajā sezonā nomainīs pirmās līgas uzvarētāji - BFC "Daugavpils". Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda "Metta"/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvējus "Gulbeni".

Tikmēr pēc "Liepājas metalurga" kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs "Liepāja".

Pievieno komentāru

Sports