Sieviešu basketbola čempionāta izdevumu segšanai valdība piešķir vēl 208 000 latu

Šodien valdība uzdeva Finanšu ministrijai no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 208 000 latu Latvijas Basketbola savienībai, lai nodrošinātu ar 2009.gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm organizēšanu saistīto izdevumu segšanu.

LETA jau ziņoja, ka finansējuma rīkošanai no valsts budžeta piešķirti 1,9 miljoni latu. Tomēr, kā norādījusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), čempionāta organizēšanas noslēguma fāzē tā organizatori - Latvijas Basketbola savienība - saskārušies ar finanšu problēmām, kam par iemeslu bijusi gan čempionāta organizēšanai paredzētās valsts budžeta dotācijas samazināšanās, gan citu plānoto ienākumu - sponsoru līdzekļu un biļešu ienākumu - samazināšanās.

Tā dēļ čempionāta organizatori nav spējuši pilnībā norēķināties ar atsevišķiem sadarbības partneriem un kreditoru vidū ir gan viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, gan arī Starptautiskā Basketbola federācija.

21.jūlijā Latvijas Basketbola savienība vērsusies IZM, lūdzot piešķirt trūkstošos līdzekļus no valsts budžeta, ko valdība attiecīgi šodien nolēma piešķirt, lai izvairītos no negatīvajām sekām, kas varētu rasties, biedrībai nespējot norēķināties ar kreditoriem.

Pret šādu līdzekļu piešķiršanu kategoriski iebilda iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL), uzsverot, ka minēto problēmu pašlaik nevar uzskatīt par prioritāti, turklāt līdzekļu iztrūkuma gadījumā līdzīgi varētu rīkoties arī citas ministrijas.

Pievieno komentāru

Sports