Sezonu uzsāks Liepājas sieviešu basketbola komanda – SK „Liepājas Metalurgs”

Sestdien, 3. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā savas cīņas sieviešu basketbola līgā uzsāks SK „Liepājas Metalurgs” basketbolistes, kas savā pirmajā spēlē eksaminēs „DU/Swedbank” komandu no Daugavpils.

2009./10. gada LSBL sezona solās būt interesanta un spraiga. Šogad LSBL startēs 7 komandas – SK Cēsis, TTT Rīga, Liepājas Metalurgs, TTT Rīga–Juniores, RTU-Merks, Latvijas Universitāte un DU/Swedbank. Šogad čempionātā nestartēs „Turība” ar ambiciozo treneri Pēteri Višņēvicu priekšplānā, taču vairākas spēlētājas no šīs komandas šogad startēs zem Latvijas Universitātes. Iemesls, kāpēc Turība nestartē sieviešu līgā varētu būt saistīta ar LBL 2. divīzijas vīriešu komandas izveidošanu.

Visticamāk, ka vadošās Latvijas komandas būs tās pašas – SK Cēsis un TTT Rīga. Skatoties no sastāviem, nedaudz spēcīgākas varētu būt TTT spēlētājas, kuras sastāvā atrodamas 5 spēlētājas no Latvijas izlases kodola, turpretim, Cēsu komandā divas.

Liepājnieces, ka jau pēdējos gadus ierasts, joprojām būs vienas no galvenajām pretendentēm cīņā par 3. vietu. Protams, komandā šogad ir ievērojamas pārmaiņas, taču komandas plāni paliek nemainīgi un katrā cīņā mērķis būs cīnīties par uzvaru.

Liepājniecēm šogad nāksies iztikt bez divām komandas līderēm. Kā jau bija zināms kādu laiku iepriekš, tad komandai vairs nevarēs palīdzēt pēdējās sezonas LSBL rezultatīvākā spēlētāja un viena no Latvijas izlases spēlētājām – Sabīne Niedola, kura savu turpmāko karjeru vēlas turpināt pāri okeānam. Ir zināms, ka Sabīne 2009./2010. mācību gadā mācīsies ASV Pensilvānijas pavalsts "Upper Dublin" publiskajā skolā un spēlēs UDHS meiteņu komandā.

Taču Sabīne joprojām ir Liepājā, kamēr tiek kārtotas formalitātes ar mācību vīzu, un trenējas kopā ar „Metalurga” komandu. Iespējams, ka viņa palīdzēs komandai pirmajās spēlēs.

Komandai šajā sezonā būs jāiztiek arī bez Kristīnes Ciršas, kurai gaidāms ģimenes pieaugums. Līdz ar to, vairāk iespējas sevi pierādīt būs kādai no jaunajām spēlētājām. Kura tā būs, iespējams redzēsim jau pirmajā spēlē pret Daugavpils basketbolistēm.

Cerams, ka mūsu meitenēm sezonu izdosies iesākt veiksmīgi un spēlē pret iepriekšējās sezonas pēdējās vietas ieguvējām tiks izcīnīta uzvara.

Spēles sākums pulksten 14:00.

SK „Liepājas Metalurgs” komandas sastāvs:

Anete Pinstere, Viktorija Nazarova, Daiga Līne, Maija Līne, Kristīne Bauze, Laura Zuzāne, Kristīne Āboliņa, Kristīne Simanoviča, Laura Pelše, Laura Šēna, Līga Alilujeva, Zane Alilujeva, Līga Zdanovska, Laura Krasovska, Agija Kruga, Sabīne Egle un Kitija Bitere.

Galvenā trenere: Līvija Alpe-Lūka
Trenere: Anete Pinstere.

Pievieno komentāru

Sports