Sevastovai minimāls kritums

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko jaunakajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājusi rekordaugsto 12.vietu, kamēr Anastasija Sevastova piedzīvojusi kritumu par vienu pozīciju.

Iepriekšējā nedēļā Ostapenko cieta negaidītu zaudējumu Sinsinati WTA "Premier" turnīra pirmajā kārtā, ar 4-6, 2-6 piekāpjoties serbietei Aleksandrai Kruničai, kura ir planētas 77.rakete. Tiesa, iepriekšējās sezonas otra puse Latvijas tenisistei nebija pārāk izdevusies, tāpēc viņai nav sagaidāms būtisks kritums pasaules rangā, raksta LETA.

Ostapenko pašlaik piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas.

Ranga 12.vietā Ostapenko nokļuva pēc sensacionālās uzvaras Francijas atklātajā čempionātā. Tik augsta vieta ir Latvijas rekords, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.

Tikmēr Sevastova jaunākajā rangā piedzīvojusi kritumu par vienu vietu, atkāpjoties no sava karjeras rekorda, un tagad ieņem 17.pozīciju. Iepriekšējā nedēļā viņa aizkļuva līdz Sinsinati turnīra trešajai kārtai, kur piekāpās spēcīgajai rumāņu tenisistei Simonai Halepai.

Nākamnedēļ sāksies sezonas noslēdzošais "Grand Slam" turnīrs - ASV atklātais čempionāts -, bet šonedēļ Ostapenko un Sevastova nav iecerējušas startēt.

Šogad nopelnītajos WTA ranga punktos Ostapenko starp visas planētas tenisistēm saglabā astoto vietu, kas viņai šobrīd ļauj reāli cerēt uz dalību sezonas noslēguma turnīrā, kur iekļūst astoņas labākās sportistes. Tikmēr Sevastova atguvusi divas vietas un ieņem 12.pozīciju.

No pārējām Latvijas tenisistēm Diāna Marcinkēviča jaunākajā pasaules rangā pakāpusies par trim vietām un tagad ieņem 316.pozīciju, bet 17 gadus vecā Daniela Vismane ieguvusi trīs vietas un atrodama 1042.pozīcijā. Savukārt rangā pirms nedēļas debitējusī 18 gadus vecā Irina Ļapustina atrodas 1140.pozīcijā.

Tikmēr pasaules ranga desmitniekā lielas izmaiņas nav notikušas, lai gan tādas varēja būt. Līdere kopš jūlija ir čehiete Karolīna Plīškova - viņa ir tikai otrā čehu tenisiste, kura sasniegusi ranga pirmo vietu. Iepriekš kas tāds 1978.-1980.gadā bija padevies vien Martinai Navrātilovai, kura tolaik pārstāvēja Čehslovākiju.

No čehietes tikai par pieciem punktiem atpaliek Halepa, kura svētdien cieta zaudējumu Sinsinati turnīra finālā. Uzvaras gadījumā viņa būtu kļuvusi par jauno pasaules ranga līderi.

Savukārt no sestās uz trešo vietu pakāpusies Sinsinati sacensību uzvarētāja Garvinje Mugurusa no Spānija, kura šovasar uzvarēja arī Vimbldonas čempionātā. Ceturto pozīciju tikmēr saglabājusi ukrainiete Jeļina Svitoļina, kamēr piektā ir Dānijas pārstāve Karolīne Vozņacki, bet no trešās uz sesto pozīciju noslīdējusi bijusī ranga līdere Angelika Kerbere no Vācijas.

Septīto vietu rangā ieņem Lielbritānijas tenisiste Džoanna Konta, kamēr astotā ir krieviete Svetlana Kuzņecova. Pirmo desmitnieku tikmēr noslēdz Vimbldonas fināliste Venusa Viljamsa no ASV un Agņeška Radvaņska no Polijas.

Sinsinati turnīra finālā Mugurusa ar 6-1, 6-0 uzvarēja Halepu, uzvaru gūstot vien 56 minūšu laikā. Šis rumānietei bija trešais zaudējums, kad viņa cīnās par pasaules ranga pirmo pozīciju. Pirmo neveiksmi viņa piedzīvoja Francijas atklātā čempionāta finālā, negaidīti piekāpjoties Ostapenko, bet otrais zaudējums bija Vimbldonas ceturtdaļfinālā pret Kontu.

Savukārt WTA dubultspēļu rangā Ostapenko atguvusi vienu vietu un tagad ieņem 36.pozīciju. Tikmēr Sevastova arī atguvusi vienu pozīciju un tagad ieņem 128.vietu, kamēr Marcinkēviča atrodas 190.pozīcijā.

Pievieno komentāru

Sports