Sevastova WTA rangā pakāpjas uz karjeras rekordaugsto 16. vietu

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpusies par vienu pozīciju uz 16.vietu, kas ir viņas karjeras rekords, kamēr valsts pirmā rakete Aļona Ostapenko saglabājusi 12.pozīciju, kas ir atkārtots sportistes karjeras rekords.

Sevastova pagājušajā nedēļā aizkļuva līdz Bostades WTA "International" turnīra ceturtdaļfinālam, kurā cieta zaudējumu talantīgajai čehietei Kateržinai Sinjakovai. Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnīja 60 WTA vienspēļu ranga punktus, kas ļāva pakāpties par vienu pozīciju rangā un sasniegt jaunu rekordu, raksta LETA.

Tikmēr 15.vietu šobrīd ieņem titulētā amerikāniete Serēna Viljamsa, kura grūtniecības dēļ šogad kortā vairs neplāno atgriezties.

Latvijas pirmās raketes gods vēl joprojām pieder šī gada "French Open" čempionei Ostapenko, kura aizvadītajā nedēļā nestartēja turnīros un šonedēļ saglabājusi 12.vietu.

Ranga 12.vietā Ostapenko nokļuva pēc sensacionālās uzvaras Francijas atklātajā čempionātā. Tik augsta vieta ir Latvijas rekords, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.

Zīmīgi, ka pērn sezonas otrā puse Latvijas tenisistei nebija pārāk izdevusies, līdz ar to gada turpinājumā nav sagaidāms būtisks kritums rangā.

Šogad nopelnītajos WTA ranga punktos Ostapenko starp visas planētas tenisistēm zaudējusi vienu pozīciju un atkāpusies uz astoto vietu, kas viņai šobrīd tik un tā ļauj reāli cerēt uz dalību sezonas noslēguma turnīrā, kur iekļūst astoņas labākās sportistes. Tikmēr Sevastova pakāpusies par vienu vietu un ieņem 11.pozīciju.

No pārējām Latvijas tenisistēm Diāna Marcinkēviča rangā zaudējusi trīs vietas un tagad ieņem 338.pozīciju, bet 16 gadus vecā Daniela Vismane ieņem 1226.vietu.

Tikmēr pasaules ranga līdere trešo nedēļu pēc kārtas ir čehiete Karolīna Plīškova, kura pirms divām nedēļām pakāpās no trešās pozīcijas, bet pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Viņa ir tikai otrā čehu tenisiste, kura sasniegusi ranga pirmo vietu. Iepriekš kas tāds 1978.-1980.gadā bija padevies vien Martinai Navrātilovai, kura tolaik pārstāvēja Čehslovākiju.

Līdz ar to Plīškova kļuvusi par 23.tenisisiti vēsturē, kura spējusi kļūt par pasaules ranga līderi. Zīmīgi, ka Vimbldonas čempionātā viņa piedzīvoja zaudējumu jau otrajā kārtā, tomēr iepriekš iegūtos punktus nespēja aizsargāt nu jau bijusī pirmās vietas īpašniece Angelika Kerbere no Vācijas, jo pērnā gada fināliste zaudēja astotdaļfinālā, turklāt apsteigta tika arī rumāniete Simona Halepa.

Kerbere ranga līdere kopumā bija 34 nedēļas, bet tagad viņa atrodas trešajā vietā, kamēr otrā ir Halepa.

Tikmēr ceturto vietu saglabā Vimbldonas čempionāta uzvarētāja Garvinje Mugurusa no Spānijas, kurai seko ukrainiete Jeļina Svitoliņa un Dānijas pārstāve Karolīne Vozņacki. Septīto pozīciju ieņem Lielbritānijas tenisiste Džoanna Konta, kamēr astotā joprojām ir krieviete Svetlana Kuzņecova, bet devītā ir Vimbldonas fināliste Venusa Viljamsa no ASV, kamēr pirmo desmitnieku joprojām noslēdz Agņeška Radvaņska no Polijas.

Savukārt WTA dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 41.vietu. Tikmēr Sevastova ieņem 132.vietu, zaudējot piecas pozīcijas, kamēr Marcinkēviča atkāpusies par četrām vietām uz 185.pozīciju.

Pievieno komentāru

Sports