Sevastova sezonas pirmajā "Grand Slam" tunīrā izlikta ar 31. numuru

Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova šīs sezonas pirmo "Grand Slam" turnīru sāks kā izsētā tenisiste un savā pirmajā spēlē tiksies ar mājinieci Alju Tomļanoviču, kamēr Aļonai Ostapenko vēl nāksies pagaidīt līdz kvalifikācijas turnīra beigām.

Latvijas sportiste savu šīs sezonas pirmo "Grand Slam" turnīru aizvadīs kā izsētā tenisiste. Viņai piešķirts 31.numurs, bet pirmajā kārtā jātiekas ar mājinieci Tomļanoviču (WTA 52.), vēsta LETA.

Sevastovai šī sezona nav iesākusies visai veiksmīgi, jo pirmajos divos turnīros viņa piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā. WTA rangam "sāpīgāks" bija Brisbenas "Premier" turnīrs, kurā pērn izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā un izcīnīt 100 ranga punktus. Tie gan nu jau ir zaudēti, kā rezultātā no sezonas sākuma pozīcijas (WTA 27.), viņa noslīdējusi līdz 32.vietai.

Liepājniece aizvadītajā sezonā savu vienīgo titulu ieguva Latvijā notikušajā Jūrmalas "International" turnīrā, gadu noslēdzot ar 29 uzvarām 51 duelī.

Austrālijas atklātajā čempionātā Sevastova šogad spēlēs jau septīto reizi. Pērn viņai izdevās atkārtot savas karjeras labāko sniegumu šajās sacensībās, iekļūstot ceturtajā kārtā, par ko viņa nopelnīja 240 WTA ranga punktus.

Austrālijas sportiste šosezon piedalījusies tikai vienā turnīrā, Brisbenas "Premier" sacensībās izstājoties otrajā kārtā, jo nācās piekāpties spēcīgajai čehietei Karolīnai Plīškovai. Pērn tenisiste finālā spēlēja tikai Taizemē "International" raudzes turnīrā, pie tituliem netiekot.

Šī austrālietei būs jau trešā reize šajā turnīrā, bet nevienā no iepriekšējām divām, viņai nav izdevies pārvarēt pirmo kārtu.

Šajā turnīrā piedalīsies arī Ostapenko (WTA 45.), kurai pirmajā kārtā būs jātiekas ar kādu no kvalifikācijas turnīra uzvarētājām.

Latvijas otrajai raketei sezonas pirmais turnīrs bija paredzēts Oklendā, taču neilgi pirms dalības tajā, viņa saņēma sēru vēsti. Mūžībā devās sportistes tēvs, kā rezultātā Ostapenko atsauca dalību no turnīra un uz pāris dienām atgriezās Latvijā.

Ostapenko aizvadītajā gadā vislabāk veicās sezonas nogalē, kad izdevās iekļūt divos finālos, pēdējā no tiem izcīnot trofeju Luksemburgā. Kopumā viņa kortos izgāja 54 reizes, uzvaras un zaudējumu dalot uz pusēm.

Turnīrā ar pirmo numuru izlikta pērnās sezonas labākā tenisiste Ešlija Bārtija.

Austrālijas atklātais čempionāts norisināsies no 20.janvāra līdz 2.februārim. Turnīra kopējais balvu fonds ir 20,4 miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Sports