Sevastova pieveic Taizemes tenisisti Tanasugarnu; otrajā kārtā viņa tiksies ar Kuzņecovu

Latvijas vadošā tenisiste, liepājniece Anastasija Sevastova sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīra - ASV atklātā čempionāta - pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 6-3, 7-5 pieveica Taizemes sportisti Tamarini Tanasugarnu, izcīnot karjerā pirmo uzvaru kāda "Grand Slam" turnīra pamatsacensībās.

Pirmajā setā jau pirmajā geimā Tanasugarna lauza Sevastovas servi, taču nākamajā izspēlē latviete atbildēja ar to pašu. Trešajā geimā taizemiete vēlreiz lauza pretinieces servi, bet nākamajā geimā Sevastova nonāca zaudētājos ar 0:40, tomēr spēja panākt izlīdzinājumu un sīvā cīņā lauza Tanasugarnas servi, panākot neizšķirtu rezultātu 2-2.

Piektajā geimā Tanasugarnai ļoti sīvā cīņā tomēr izdevās lauzt Sevastovas servi, taču nākamajā izspēlē Latvijas tenisiste atbildēja ar to pašu. Savu servi Sevastova nosargāja smagā cīņā, bet astotajā geimā latviete lauza pretinieces servi, iegūstot setbumbu - 5-3. Izšķirošo pirmā seta geimu latviete pie savas serves aizvadīja pārliecinoši un pirmo setu uzvarēja ar 6-3.

Otrais sets sākās līdzīgi kā pirmais. Tanasugarna jau pirmajā geimā lauza Sevastovas servi, un līdzīgi taizemietei veicās arī trešajā izspēlē. Piektajā geimā latvietei izdevās lauzt pretinieces servi, bet pie savas serves Sevastova nospēlēja pārliecinoši un panāca izlīdzinājumu 3-3. Jau nākamajā geimā latviete atkal lauza Tanasugarnas servi, taču taizemiete nepadevās un astotajā geimā atbildēja ar to pašu.

Turpinājumā Tanasugarna smagā cīņā uzvarēja savu servi, tomēr tikpat smagā cīņā Sevastova nosargāja savu servi - 5-5. 11.geimā latviete panāca izšķirošo lūzumu šajā mačā, laužot pretinieces servi, bet pie savas serves Sevastova nekļūdījās un izcīnīja uzvaru visā mačā.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Sevastova jau ir nopelnījusi 100 punktus WTA vienspēļu reitingā.

Otrajā kārtā Sevastovas pretiniece būs krieviete Svetlana Kuzņecova, kas pirmajā kārtā ar rezultātu 6-3, 6-2 pieveica vācieti Juliju Gergesu. Kuzņecova ASV atklātajā čempionātā uzvarēja 2004.gadā.
Sevastova, kurai šī ir debija ASV atklātajā čempionātā, pret Tanasugarnu karjeras laikā līdz šim vēl nebija spēlējusi. Sevastova WTA rangā patlaban atrodas 96.vietā, bet Taizemes tenisiste atrodas 90.pozīcijā.

Kā ziņots, Sevastova šogad ir spēlējusi vēl trīs "Grand Slam" turnīros. Austrālijas atklātajā čempionātā latviete nespēja pārvarēt kvalifikācijas pirmo kārtu, Vimbldonas turnīrā Sevastovai izdevās pārvarēt kvalifikācijas trīs kārtas un iekļūt pamatsacensībās, kur tika zaudēts pirmajā kārtā, savukārt Francijas atklātajā čempionātā Sevastova arī pārvarēja kvalifikāciju, bet pēc tam zaudēja jau pirmajā kārtā.