Sevastova piedzīvo zaudējumu Parīzes "WTA Premier" turnīra pirmajā kārtā

Liepājas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien piedzīvoja zaudējumu prestižā Parīzes "WTA Premier" sērijas turnīra vienspēļu pirmajā kārtā, ar 1-6, 3-6 piekāpjoties francūzieti Alizē Kornē, kura izlikta ar piekto numuru, bet WTA pasaules rangā šobrīd ieņem 13.vietu.

Pirmajā setā Sevastova pie savas serves pirmajos piecos geimos spēja uzvarēt tikai sešās izspēlēs un nonāca zaudētājos ar 0-5, bet sestajā geimā Latvijas tenisistei bija četras breikbumbas, no kurām vienu izdevās izmantot, neļaujot divās izspēlēs pie setbumbas uzvarēt mājiniecei.

Tāpat kā sestajā geimā, arī septītajā geimā Sevatova izvirzījās vadībā ar 40:0, taču Kornē atkal spēja izlīdzināt rezultātu un iegūt arī trešo setbumbu. Arī šo geimu uz savas serves Sevastova nespēja uzvarēt, pēdējā izspēlē pieļaujot dubultkļūdu servē, un ļaujot mājiniecei svinēt panākumu pirmajā setā 27 minūtēs ar rezultātu 6-1.

Arī otrā seta sākumā labāk darbojās Kornē, kas izvirzījās vadībā ar 3-0. Pirmo geimu pie savas serves Latvijas tenisiste uzvarēja tikai otrā seta vidū, panākot 1-3. Mača turpinājumā ritēja līdzvērtīga cīņa un Sevastovai pat bija breikbumbas iespējas, tomēr nedaudz labāk darbojās Kornē, savukārt latviete pieļāva pārāk daudz kļūdu un beigās piedzīvoja zaudējumu otrajā setā ar 3-6.

Līdz šim Latvijas tenisiste vēl nebija tikusies ar WTA rangā tik augstu vietu ieņemošu sportisti.
Otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar krievieti Jekaterinu Makarovu (WTA rangā 53.vieta) vai Danielu Hantuhovu no Slovākijas (39.vieta).

Jau ziņots, ka Sevastova sacensības sāka no kvalifikācijas. Pirmajā cīņā WTA rangā 195.vietā esošā Sevastova svētdien tikās ar igaunieti Maretu Ani, kura pie rezultāta 3-2 latvietes labā maču pārtrauca, bet pēc tam tajā pašā dienā latviete nepilnas stundas laikā ar 6-3, 6-1 pārliecinoši pieveica krievieti Mariju Kondratjevu, kura WTA rangā šobrīd atrodas 253.pozīcijā. Savukārt izšķirošajā, trešajā mačā pirmdien Latvijas tenisiste smagā trīs setu cīņā ar rezultātu 6-3, 4-6, 6-4 pieveica Mariju Elēnu Kamerinu no Itālijas, kura kvalifikācijā izlikta ar septīto numuru, bet WTA rangā šobrīd atrodas 119.pozīcijā.

Par kvalifikācijas pārvarēšanu un iekļūšanu pamatturnīrā latviete nopelnījusi 21 WTA ranga punktu.
Šī bija otrā reize, kad Sevastova startēja WTA turnīra pamatsacensībās. Pirmajā reizē 2007.gada maijā Stambulā viņa sekmīgi pārvarēja kvalifikāciju un pirmo kārtu, bet otrās kārtas spēlē ļoti cienīgā cīņā ar 4-6, 6-3, 6-7 (5:7) atzina tobrīd WTA rangā 25.pozīcijā esošās ukrainietes Aļonas Bondarenko pārākumu.