Sevastova pārspēj portugālieti Larčeru de Britu un izlīdzina rezultātu kopvērtējumā

Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas otrās grupas turnīra otrajā mačā, kurā Latvija tiekas ar Portugāli, otrajā cīņā ceturtdien Liepājas tenisiste Anastasija Sevastova ar rezultātu 6-2, 6-3 apspēlēja vadošo Portugāles izlases tenisisti Mišelu Larčeru de Britu, kopvērtējumā panākot neizšķirtu rezultātu 1-1.

Sevastova WTA pasaules rangā patlaban ieņem 161.pozīciju, bet Larčera de Britu atrodas 134.vietā.

Līdz ar to mača liktenis izšķirsies dubultspēlē, kurā Latviju pārstāvēs Sevastova pārī ar Līgu Dekmeijeri.
Jau ziņots, ka ceturtdienas pirmajā cīņā Latvijas tenisiste Irina Kuzmina ar rezultātu 2-6, 1-6 piekāpās portugālietei Neušai Silvai.

Savukārt trešdien Latvijas izlase ar rezultātu 3-0 pieveica Marokas tenisistes. Vienspēlēs Irina Kuzmina ar rezultātu 3-6, 6-4, 6-2 pieveica Nadju Lalami, bet Anastasija Sevastova ar 6-2, 6-0 pārliecinoši pieveica Marokas līderi Fatimu Zahrae el Alami, bet dubultspēlē Sevastova pārī ar Līgu Dekmeijeri ar rezultātu 6-1, 6-2 sakāva Linu Benani un Habibu Ifrahu.

Ar tādu pašu rezultātu Marokas izlasi pieveica arī portugālietes.

Jau ziņots, ka otrajā apakšgrupā cīņas aizvada Gruzija, Turcija un DĀR. Šajā grupā pirmās vietas liktenis izšķirsies mačā starp Gruziju un DĀR.

Katras apakšgrupas uzvarētāji pēc grupu turnīra tiksies ar otras grupas otrās vietas ieguvējiem, un šī dueļa uzvarētājs nākamgad varēs startēt Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Pirmdien publicētajā WTA rangu tabulā Sevastova vienspēlēs ieņem 161.vietu, kas ir labākā viņas karjerā, Kuzmina - 348.vietu, Dekmeijere atrodas 622.vietā, savukārt ceturtā izlases dalībniece Diāna Marcinkēviča patlaban ieņem 943.pozīciju, kas viņai arī ir augstākā karjerā.

Dubultspēļu rangā Dekmeijere šonedēļ atrodas 66.vietā, kas ir par trijām pozīcijām augstāk nekā viņas līdzšinējā labākā vieta karjerā. Kuzmina ieņem 218.pozīciju, bet Sevastova atrodas 385.vietā, kas arī ir augstākā vieta viņas karjerā. Rekordu sasniegusi arī Marcinkēviča, kura šonedēļ ieņem 761.pozīciju.

No Portugāles tenisistēm WTA vienspēļu rangā augstāko vietu ieņem talantīgā Larčera de Britu, kura atrodas 134.vietā, Silva ieņem 162.vietu, bet Frederika Pedade atrodas 199.pozīcijā.

Pievieno komentāru

Sports