Sevastova nodemonstrē raksturu, uzvar titulēto Šarapovu un otro gadu pēc kārtas sasniedz ASV čempionāta ceturtdaļfinālu

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova svētdien ASV atklātā čempionāta astotdaļfināla spēlē pret pieckārtējo "Grand Slam" turnīru uzvarētāju Mariju Šarapovu nodemonstrēja savu raksturu un aukstasinību, izcīnot uzvaru trīs setos un otro gadu pēc kārtas sasniedzot šo sacensību ceturtdaļfinālu.

Sevastova grūtā cīņā, kura ilga divas stundas un 18 minūtes, svinēja uzvaru ar 5-7, 6-4, 6-2, raksta LETA.

Turnīrā ar 16.numuru izliktā Sevastova, kura pasaules rangā atrodas pozīciju zemāk, pērn ASV atklātajā čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, savukārt kādā no "Grand Slam" turnīriem viņa labāko 16 skaitā spēlēja trešo reizi karjerā, astotdaļfinālā cīnoties arī 2011.gada Austrālijas atklātajā čempionātā.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 430 WTA ranga punktus, kas viņai ļaus saglabāt vietu pasaules ranga 20 labāko skaitā arī pēc šī turnīra beigām.

Nākamajā kārtā, kurā notiks jau cīņa par pusfinālu, Sevastova tiksies ar vācietes Jūlijas Gērgesas (WTA 33.), kurai turnīrā ir 30.numurs, un amerikānietes Sloeinas Stīvensas (WTA 83.) cīņas uzvarētāju.

Tikmēr Krievijas tenisa zvaigznei Šarapovai, kura šobrīd rangā ir 146.pozīcijā, bet savulaik vairākas reizes bijusi ranga līdere, kopā vadībā atrodoties 21 nedēļu, šis ir pirmais "Grand Slam" turnīrs pēc 15 mēnešu diskvalifikācijas izciešanas, kuru viņa saņēma par aizliegtās vielas meldonija lietošanu. Šarapova ir 2006.gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja, kā arī divas reizes triumfējusi Francijas atklātajā čempionātā, bet pa reizei ieguvusi arī Austrālijas atklātā čempionāta un Vimbldonas čempionāta uzvarētājas titulus.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Jau vēstīts, ka Sevastova šī turnīra pirmajā kārtā ar 7-5, 6-1 uzvarēja Vācijas tenisisti Karīnu Vitheftu, kura rangā ieņem 65.pozīciju, pēc tam ar 6-4, 6-4 pārspēja 118.pozīcijā esošo ukrainieti Katerinu Kozlovu, bet trešajā kārtā ar 6-2, 6-3 uzveica horvātieti Donnu Vekiču, kura atrodama ranga 52.pozīcijā.

Savukārt Šarapova turnīru sāka ļoti skaistā cīņā ar 6-4, 4-6, 6-3 uzvarot ranga otro raketi Simonu Halepu no Rumānijas, kam sekoja neizteiksmīgāka spēle un uzvara ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 pret ungārieti Tīmeu Babošu, kura rangā ir 59.pozīcijā, bet trešajā kārtā viņa droši ar 7-5, 6-2 pārspēja amerikānieti Sofiju Keninu, kura ir ranga 139.rakete.

Krievijas tenisistei ceturtās kārtas sasniegšana aiznākamajā nedēļā ļaus atgriezties pasaules ranga labāko simtniekā.

Šarapovai šis ir pirmais "Grand Slam" turnīrs pēc 19 mēnešu pārtraukuma, jo pērn pēc Austrālijas atklātā čempionāta viņa nokļuva liela skandāla epicentrā, kad tenisistes dopinga analīzēs tika konstatēts nesen aizliegto vielu sarakstā iekļautais meldonijs. Kaut daudzi citi pasaules sportisti pērn par to galu galā tika attaisnoti, Šarapova kļuva par skaļāko pieķerto un arī skaļāko diskvalificēto, jo sportistei piesprieda 18 mēnešu diskvalifikāciju, ko gan vēlāk samazināja līdz 15 mēnešiem.

Sacensību apritē viņa atgriezās šogad aprīļa beigās, tomēr šis ir vien piektais turnīrs, kurā krieviete piedalās, jo vēlāk ilgāku laiku nevarēja spēlēt traumu dēļ. Līdz ar to pēc atgriešanās viņa ir aizvadījusi tikai 12 mačus, kuros izcīnījusi deviņas uzvaras. Tāpat šis Šarapovai ir vien otrais turnīrs šogad cietā seguma laukumos.

Papildus skandāls izraisījās arī, kad daudzas pasaules vadošās tenisistes sāka protestēt, ka Šarapova pēc dopinga diskvalifikācijas saņem speciālos ielūgumus uz turnīriem. Francijas atklātajā čempionāta organizatori pēc publikas spiediena lēma, ka savai divkārtējai čempionei nedos ielūgumu šī gada sacensībām, tomēr vēlāk kļuva skaidrs, ka traumas viņa tāpat šajās sacensībās nebūtu varējusi piedalīties, turklāt savainota krieviete bija arī Vimbldonas turnīra laikā, kamēr ASV atklātais čempionāts izlēma piešķirt īpašo ielūgumu 2006.gada čempionei.

Šarapova pirmo reizi par pasaules ranga līderi kļuva 2005.gadā, bet pēdējo reizi planētas vadošās tenisistes godā bija 2012.gada vidū, ranga galvgalī atrodoties četras nedēļas. Par ranga līderi viņa karjeras laikā kļuvusi piecas reizes.

Karjeras laikā Šarapova ir uzvarējusi 35 WTA raudzes turnīros, pēdējo panākumu gūstot 2015.gadā, kad uzvarēja Romas "Premier" turnīrā.

Šarapova vairākus gadus pēc kārtas bija vislabāk pelnošā planētas tenisiste, jo viņai ir bijuši ļoti ienesīgi sponsoru līgumu, kā arī sportiste ir iesaistījusies biznesā, jo ar viņas vārdu tiek ražoti saldumi.


Pievieno komentāru

Sports