Sevastova ITF 100 000 turnīrā Francijā pārtrauc trīs zaudējumu sēriju

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien ar uzvaru sāka Francijā notiekošā Biaricas ITF 100 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pirmo kārtu, turklāt pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

WTA ranga 144.vietā esošā Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-4, 2-6, 7-5 grūtā cīņā uzveica Mirtiju Žoržu no Francijas, kura pasaules rangā atrodama 267.vietā.

Trešajā setā Žorža izvirzījās vadībā ar rezultātu 5-3 un servēja par uzvaru mačā, tomēr nespēja iespēju izmantot.

Pirmās kārtas pārvarēšana Sevastovai devusi 13 pasaules ranga punktus.

Iepriekšējo uzvaru Sevastova bija guvusi jūlija beigās, kad sasniedza Florjanopolisas WTA "International" sērijas turnīra pusfinālu. Nākamajās trijās cīņās viņa piedzīvoja zaudējumus.

Tikmēr ar uzvaru Sofijas ITF 25 000 sērijas turnīra dubultspēļu pamatsacensības otrdien sāka Diāna Marcinkēviča, kura duetā ar ukrainieti Sofiju Kovaļecu ar rezultātu 6-1, 6-4 pieveica Simonu Alipijevu no Dānijas un turcieti Jasminu Gulmanu.

Dubultspēļu ceturtdaļfināla sasniegšana devusi deviņus WTA ranga punktus.

Kā zināms, vienspēļu turnīrā pašlaik WTA ranga 344.vietā esošā Marcinkēviča pārvarējusi kvalifikāciju. Tajā viņa vispirms ar 6-2, 2-6, 6-2 apspēlēja turcieti Hilju Esenu, kura rangā atrodama 1025.pozīcijā, bet izšķirošajā, otrajā, cīņā ar 7-6 (7:3), 3-6, 6-2 uzveica bulgārieti Jūliju Stamatovu, kura pasaules rangā ierindojas 505.vietā.

Zīmīgi, ka pamatturnīra pirmajā kārtā Marcinkēviča trešdien sacentīsies tieši ar Stamatovu, kura pamatturnīru sasniedza kā laimīgā zaudētāja.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas tenisists Mārtiņš Podžus otrdien izcīnīja uzvaru Polijā notiekošā "Futures" sērijas turnīra pirmajā kārtā. Ar pirmo numuru izliktais latvietis, kurš pasaules rangā atrodams 459.vietā, ar 6-1, 7-5 pārspēja kvalifikāciju pārvarējušo poli Pjotru Matuševski, kurš līdz šim pasaules rangā nav spējis iekļūt.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Latvijas tenisists nopelnīja vienu ATP vienspēļu ranga punktu.

Tāpat šajā turnīrā otrdien cīņu aizvadīja arī Mārtiņa dvīņubrālis Jānis Podžus, kurš sacensībās bija izlikts ar septīto numuru, bet pasaules rangā ieņem 870.pozīciju. Tomēr viņš pirmajā kārtā ar 4-6, 0-6 kapitulēja kvalifikāciju pārvarējušajam mājiniekam Hubertam Hurkačam, kurš ATP rangā ieņem 1079.vietu.

Līdz ar to Jānis Podžus turnīrā palika bez ATP ranga punktu nopelnīšanas.

Zīmīgi, ka abi brāļi savā starpā varēja tikties jau sacensību ceturtdaļfinālā. Līdz tam katram tenisistam būtu bijis jāizcīna pa divām uzvarām.

Tikmēr dubultspēļu sacensībās šoreiz dvīņubrāļu duets nepiedalās.

Pievieno komentāru

Sports