Sevastova Francijas atklātā tenisa čempionāta kvalifikācijas pirmajā mačā uzvar tunisieti Sfaru

Liepājas tenisiste Anastasija Sevastova Francijas atklātā tenisa čempionāta kvalifikācijas pirmajā mačā trešdien ar rezultātu 7-5, 1-6, 8-6 pieveica Semilu Sfaru no Tunisijas.

Pirmajā setā Sfara latvietes servi lauza trešajā, septītajā un devītajā geimā, bet Sevastova uz to sekmīgi spēja atbildēt sestajā, astotajā un desmitajā geimā, bet pēc tam Sfaru "nobreikoja" arī 12.geimā, svinot panākumu.

Otrajā setā Sevastova spēja uzvarēt pirmo geimu pie savas serves un panāca 1-0, tomēr nākamajos sešos geimos zaudēja un Sfara izlīdzināja rezultātu pa setiem.

Trešā seta pirmajā un trešajā geimā Sevastovai izdevās lauzt pretinieces servi un latviete izvirzījās vadībā ar 3-0. Tomēr nākamajos geimos Sfara spēja izlīdzināt mača gaitu un pakāpeniski atspēlējās, bet desmitajā geimā tunisiete lauza Sevastovas servi, panākot izlīdzinājumu 5-5. Nākamajos divos geimos tenisistes uzvarēja savas serves un rezultāts vēlreiz bija neizšķirts 6-6.

Citos turnīros pie rezultāta 6-6 izšķirošajā setā būtu jāspēlē taibreiks, taču "Grand Slam" sērijas turnīros uzvara jāizcīna ar divu geimu pārsvaru. 13.geimā Sevastovai izdevās lauzt Sfaras servi, izvirzoties vadībā ar 7-6, bet pie savas serves latviete nospēlēja pārliecinoši, neļaujot pretiniecei uzvarēt nevienā izspēlē, svinot panākumu arī visā mačā.

Sevastova, kura kvalifikācijā izlikta ar 16.numuru, WTA pasaules rangā šonedēļ atrodas 125.vietā, kas ir labākā viņas karjerā, bet Sfara pašlaik atrodas 198.pozīcijā. Abas tenisistes līdz šim savā starpā nebija tikušās.

Sevastova tikai trešo reizi piedalās "Grand Slam" turnīru kvalifikācijā. Iepriekš viņa piedzīvoja zaudējumu gan pagājušā gada Vimbldonas čempionāta, gan šī gada Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pirmajā kvalifikācijas mačā. Savukārt Sfara Francijas atklātajā tenisa čempionātā piedalās jau astoto reizi un pagājušajā gadā pēc kvalifikācijas pārvarēšanas viņa spēja izcīnīt uzvaru arī pirmajā pamatturnīra spēlē.

Sevastova nākamajā kārtā tiksies ar Sandru Zahlavovu no Čehijas, kura pirmajā mačā ar 7-5. 7-5 pieveica amerikānieti Ebigeilu Spīrsu. Čehiete WTA rangā patlaban ieņem 158.vietu un ar Sevastovu līdz šim nav spēlējusi. Savukārt izšķirošajā, trešajā mačā šī pāra uzvarētāja spēkosies ar Vanju Kingu no Sevastova kvalifikācijas otrās kārtas maču pret Zahlavovu aizvadīs ceturtdien. Spēle notiks kā ceturtā uz 16.korta un varētu sākties ap plkst.18 pēc Latvijas laika.

Par iekļūšanu kvalifikācijas otrajā kārtā Sevastova jau nopelnījusi 40 WTA reitinga punktus.

Francijas atklātajā tenisa čempionātā šogad plānojuši startēt trīs Latvijas tenisisti. Sevastova piedalīsies sieviešu vienspēļu sacensībās, Ernests Gulbis dalību vīriešu vienspēļu turnīrā sāks no pamatsacensībām, bet Līga Dekmeijere pārī ar Aleksandru Vozņaku no Kanādas startēs sieviešu dubultspēļu turnīrā.