Sevastova Austrālijas atklātā čempionāta centrālajā kortā cienīgi piekāpjas Ivanovičai

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Austrālijas atklātā čempionāta vienspēļu sacensību otrās kārtas mačā ceturtdien cienīgi piekāpās serbietei Anai Ivanovičai.

Sevastova, kura sacensības uzsāka vēl no kvalifikācijas, piekāpās turnīra 20.raketei ar rezultātu 3-6, 3-6.

Mača ievadā dominēja servētājas, tomēr piektajā geimā Ivanoviča lauza Latvijas tenisistes servi. Arī nākamajos geimos pārsvars bija Ivanovičai, tomēr pēc septītā geima spēle uz vairāk nekā pusstundu tika apturēta, jo kādam no skatītājiem radās veselības problēmas. Seta beigās Sevastovai iniciatīvu neizdevās atgūt, viņa vēlreiz zaudēja savu servi un cieta setā neveiksmi ar 3-6.

Sevastova uz savām kļūdām reaģēja asi un, ieskaitot otrā seta pirmo geimu, bija pieļāvusi 17 nepiespiestās kļūdas. Otrajā geimā pie Sevastovas serves serbiete uzvarēja "sausā" un likās, ka Latvijas tenisistei vairs nav izredžu, tomēr šajā brīdī viņai izdevās pārņemt iniciatīvu - jau nākamajā geimā Sevastova lauza pretinieces servi un arī turpinājumā pārsvars bija Latvijas tenisistei. Tomēr vēl vienu breiku viņai tā arī neizdevās iegūt, bet Ivanoviča negaidīti vēlreiz nobreikoja Sevastovu un noslēdza dueli savā labā.

Šis mačs notika sacensību centrālajā kortā, kas nosaukts par godu 11 "Grand Slam" titulu īpašniekam Rodam Leiveram. Sevastova tajā spēlēja otro reizi karjerā - 2011.gadā viņa ceturtās kārtas mačā piekāpās tā brīža WTA ranga līderei Karolīnai Vozņacki.

WTA rangā Sevastova, kura turnīru sāka no kvalifikācijas, atrodama 113.vietā, bet Ivanoviča ieņem 23.pozīciju un turnīrā izlikta ar 20.numuru.

Kā zināms, kvalifikācijā ar piekto numuru izliktā Sevastova vispirms ar 6-3, 6-2 apspēlēja speciālo ielūgumu jeb "wild card" saņēmušo mājinieci Destanī Aiavu, kura ir vien 15 gadus veca, turpinājumā ar 6-3, 6-1 uzveica krievieti Veru Duševinu, turklāt šīs abas pretinieces pašlaik WTA rangā ir ārpus 500 labākajām, bet trešajā kārtā ar 4-6, 6-3, 6-2 pieveica amerikānieti Džūliju Boserupu.

Tikmēr pamatturnīra pirmajā kārtā Latvijas tenisiste ar 6-0, 4-2 uzveica mājinieci Jarmilu Volfu, kura otrajā setā cīņu neturpināja. Kvalifikācijas pārvarēšana un spēlēšana pamatturnīrā Latvijas tenisistei garantēja 110 WTA ranga punktus.

Savukārt Ivanoviča pirmajā kārtā ar 6-2, 6-3 uzveica vēl vienu mājinieci Tami Patersoni, kura pašlaik pasaules rangā ir vien piektajā simtā.

Abas sportistes līdz šim savā starpā spēkojušās vienu reizi, kad 2010.gada Indianvelsas WTA "Premier" sērijas turnīra otrajā kārtā ar rezultātu 6-2, 6-4 pārāka bija Sevastova.

Karjeras laikā serbiete tikusi pie 15 WTA vienspēļu tituliem, tajā skaitā arī pie 2008.gada Francijas atklātā tenisa čempionātā izcīnītās trofejas. Tajā pat gadā viņa sasniedza arī Austrālijas "Grand Slam" turnīra finālu, kurā piekāpās krievietei Marijai Šarapovai. Septiņos pēc tam aizvadītajos Austrālijas atklātajos čempionātos labāko rezultātu viņa sasniedza aizpērn, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Pērn serbiete bija izlikta ar piekto numuru, bet jau pirmajā kārtā viņa piekāpās čehietei Lūsijai Hradeckai.

2008.gads Ivanovičai bija arī sekmīgākais WTA rangā - jūnija sākumā viņa sasniedza līderpozīciju, ko noturēja līdz augusta sākumam. Pēc atkāpšanās uz otro pozīciju viņa uz trim nedēļām atgriezās līderpozīcijā, bet pēc tam sekoja kritums.

Šo sezonu serbiete gan nav sākusi sekmīgi, jo Oklendas WTA "International" un Sidnejas WTA "Premier" sērijas turnīros jau pirmajā kārtā piedzīvoja zaudējumus. Oklendā viņu apstādināja Naomi Broudija no Lielbritānijas, bet Sidnejā - piekāpās čehietei Karolīnai Plīškovai.

Sevastova Austrālijas atklātajā čempionātā piedalījās pirmo reizi trīs gadu laikā - 2013.gadā Latvijas tenisiste zaudēja kvalifikācijas pirmajā kārtā un drīz pēc tam paziņoja par karjeras beigām. Profesionāli spēlēt Sevastova atsāka vien pirms nepilna gada un pašlaik jau ir tuvu WTA ranga pirmajam simtam.

Tieši Melburnā Sevastova guvusi vienu no savas karjeras lielākajiem panākumiem, kad 2011.gadā aizkļuva līdz pamatturnīra ceturtajai kārtai. Tā arī bija viņas līdz šim pēdējā reize Melburnas turnīra pamatsacensībās, bet "Grand Slam" pamatturnīros sportiste nebija spēlējusi kopš 2011.gada ASV atklātā čempionāta, kad jau pirmajā mačā piekāpās krievietei Verai Duševinai.

Līdz šī gada Austrālijas atklātajam čempionātam Sevastova no 11 "Grand Slam" pamatturnīriem tikai trijos bija pārvarējusi pirmo kārtu, bet vien vienā tikusi tālāk par otro apli.

"Grand Slam" turnīros Sevastova atgriezās jau pērn, kad nepārvarēja ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmo kārtu. Savukārt pirms Austrālijas atklātā čempionāta Latvijas tenisistei bija četru zaudējumu sērija - viņa pirmajā mačā zaudēja gan pagājušā gada noslēdzošajā turnīrā, gan šī gada pirmajos divos.

Trešajā kārtā Ivanoviča tiksies ar 15.numuru izliktās amerikānietes Medisonas Kīzas un Kazahstānas tenisistes Jaroslavas Švedovas pāra uzvarētāju.

Kā zināms, pirmo kārtu pirmdien neizdevās pārvarēt vēl vienai Latvijas tenisistei Aļonai Ostapenko, kura neizmantoja mačbumbu un ar 6-3, 5-7, 1-6 piekāpās taivānietei Suvejai Sje. Līdz ar to Ostapenko neieguva iespēju aizvadīt cīņu ar WTA ranga līderi Serēnu Viljamsu.

Tikmēr kungu sacensībās Ernests Gulbis pirmās kārtas mačā atspēlēja sešas mačbumbas, bet ar 5-7, 6-2, 7-6 (7:5), 3-6, 11-13 piekāpās francūzim Žeremī Šardī.

Šī bija pirmā reize vēsturē, kad "Grand Slam" turnīra vienspēļu pamatsacensībās piedalījās uzreiz trīs Latvijas tenisisti.


Pievieno komentāru

Sports