Sevastova arī šogad starp kandidātēm uz gada labākās sportistes balvu

2018.gada Latvijas labākā sportiste Anastasija Sevastova ir starp kandidātēm arī uz šī gada titulu, noskaidrojās ceturtdien notikušajā "Latvijas Gada balva sportā 2019" nominantu paziņošanas preses konferencē.

Sevastovai konkurenci sastādīs vēl viena Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko, svarcēlāja Rebeka Koha, kā arī pludmales volejbolistus Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, vēsta LETA.

Vīriem par gada labākā sportista balvu cīnīsies bokseris Mairis Briedis, skeletonists Martins Dukurs, bobslejists Oskars Ķibermanis, handbolists Dainis Krištopāns un blakusvāģu motokrosa kantētājs Kaspars Stupelis.

Savukārt labākā trenera balvai izvirzīti Eduards Andruškevičs (svarcelšana), Dainis Dukurs (skeletons), Bobs Hārtlijs (hokejs), Sandis Prūsis (bobslejs) un Genādijs Samoilovs (pludmales volejbols), bet uz labākās sporta spēļu komandas titulu pretendē Latvijas vīriešu handbola izlase, Latvijas vīriešu hokeja izlase un sieviešu basketbola komanda "TTT Rīga".

Tikmēr Latvijas labākā tehnisko sporta veidu pārstāvja balvai izvirzīti rallijkrosa pilots Jānis Baumanis, motosportists solo klasēs Pauls Jonass un motosportists blakusvāģu klasē Stupelis.

Uz balvu "Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos" pretendēs Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka (pludmales volejbols), Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga (bobslejs) un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs (pludmales volejbols).

Savukārt par gada uzlecošās zvaigznes balvu cīnīsies smaiļotājs Roberts Akmens, tenisiste Kamilla Bartone, basketbolists Artūrs Kurucs, peldētāja Ieva Maļuka un šosejas riteņbraucējs Krists Neilands.

Tāpat tiks pasniegta balva par cīņas gribu, un kā paraugi sportā tai nominēti pludmales volejbolists Pļaviņš, basketbolists Jānis Strēlnieks un motosportists Stupelis.

Tikmēr uz balvu "Gada sporta notikums Latvijā" pretendē Jūrmalas WTA "International" tenisa turnīrs "Baltic Open", Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā, pasaules rallijkrosa čempionāts un "tet" Rīgas maratons.

Papildus šīm nominācijām apbalvošanas ceremonijā 19.decembrī Latvijas Televīzijā tiks pasniegta balva arī gada sporta skolotājam, kuru noteiks Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī tiks pasniegta Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva un Artūra Vaidera piemiņas balva labākajam sporta žurnālistam 2019.gadā.

Ikviens interesents tiek aicināts noteikt Latvijas populārāko sportistu. Aptauja no 28.novembra līdz 18.decembrim notiks Latvijas sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" un "olimpiade.lv", bet fināla balsojums par pirmo trijnieku paredzēts 19.decembrī.

"Latvijas populārākā sportista" balsojumam kandidātu saraksts tiks veidots no 13 sportistiem - pa pieciem sportistiem Latvijas gada balvas sportā nominācijās "Labākais Latvijas sportists" un "Labākā Latvijas sportiste", kā arī trim pretendentiem uz uzvaru nominācijā "Labākais tehnisko sporta veidu sportists".

Pretendentus nominācijās līdz 10.novembrim izvirzīja Latvijā atzīto sporta federāciju, Latvijas Sporta federāciju padomes, LOK, Latvijas Olimpiskās vienības vadības, Latvijas Nacionālās sporta padomes locekļi, kā arī Latvijas sporta žurnālisti un citi nozares eksperti, bet uzvarētājus noteiks žūrija.

2018.gadā par labāko sportistu Latvijā tika atzīts bobslejists Oskars Melbārdis un tenisiste Anastasija Sevastova.

Pievieno komentāru

Sports