Sevastova aizvada Romas "WTA 1000" sērijas turnīra pirmās kārtas spēli

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova šodien Romas "WTA 1000" sērijas turnīra pirmajā kārtā tiksies ar šveicieti Džilu Taihmanu.

Mačs būs pirmā spēle pēc nozīmes sestajā kortā un sāksies ap plkst.11 pēc Latvijas laika, vēsta LETA.

Sevastova pirmdien atgriezīsies Latvijas pirmās raketes godā, ieņemot 47.vietu, bet viņas šodienas pretiniece būs 54.pozīcijā.

Vienīgajā savstarpējā spēlē šā gada Adelaidas "WTA 500" sērijas sacensībās Austrālijā trīs setos pārāka bija Taihmana.

Sevastova aizvada sezonas labāko nogriezni. Liepājniece iepriekšējās divās nedēļās notikušajā Madrides "WTA 1000" turnīrā pēc kvalifikācijas pārvarēšanas sasniedza astotdaļfinālu. Ieskaitot Billijas Džīnas Kingas kausa spēles, Sevastova bija sešu uzvaru sērijā, bet kopumā viņai šajā sezonā ir 14 uzvaras un deviņi zaudējumi.

Taihmana šosezon spēlējusi divos pusfinālos un uzvarējusi 11 no 18 spēlēm. Madrides turnīrā viņa apstājās otrajā kārtā, kur viņu apturēja vēlāk Sevastovu sarūgtinājusī spāniete Paula Badosa. Šveiciete 2021.gadā pirmo reizi vienā sezonā uzvarējusi divas pirmā desmitnieka tenisistes.

Gana veiksmīga viņai bija arī 2019.gada sezona, kad Taihmana izcīnīja savus līdz šim vienīgos WTA titulus, uzvarot sacensībās Prāgā un Palermo.

Otrajā kārtā uzvarētāju gaida pasaules devītā rakete Karolīna Plīškova no Čehijas, kura no pirmās kārtas ir brīva.

Sevastova turnīrā Romā spēlēs piekto reizi karjerā. Labāko rezultātu viņa sasniedza 2018.gadā, kad aizkļuva līdz trešajai kārtai, bet iepriekšējos divos gados viņai ir zaudējumi jau pirmajā kārtā. Aizpērn liepājniece turnīru noslēdza ar vienu punktu, līdz ar to šogad ir iespējas uzlabot savas pozīcijas rangā.

Turnīrā Romā spēlēs arī Aļona Ostapenko, kurai pirmajā kārtā jātiekas ar Johannu Kontu.

Pirmdien viņai gaidāms dubultspēļu mačs. Ostapenko atkal apvienojusi spēkus ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku un pirmajā kārtā duelēsies ar rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušajām itālietēm Džūliju Gato-Montikoni un Bjanku Turati. Mačs notiks uz tā paša korta, kur Sevastovas spēle, un varētu sākties ap plkst.14.

Turnīrs Romā notiek uz māla seguma.

Pērn Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš - "Premier Mandatory" un "Premier 5"), tam seko WTA 500 ("Premier 700"), WTA 250 ("International") un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.

Jūnijā pēc Francijas atklātā čempionāta noslēgsies kvalifikācija 2021.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Abas Latvijas vadošās tenisistes šobrīd ir labās pozīcijās, lai izcīnītu ceļazīmes uz Tokiju.

Pievieno komentāru

Sports