Sestdien rallijsprints "SKY Kauss” Birzgalē

Sestdien, 19. septembrī, Birzgales apkārtnes ceļos tiks aizvadīts rallijsprints „SKY Kauss”. Sacensības, kuru starts paredzēts plkst. 13, risināsies pēc klasiskā rallijsprinta noteikumiem – divi ātrumposmi būs jāveic trīs reizes katrs, bet sliktākais rezultāts katrā tiks atmests.

Klasiskā rallijsprinta sacensības Latvijā nav risinājušās jau vairākus gadus. Sacīkstes parasti notiek vienā dienā pēc šāda formāta - vispirms sportisti pieraksta trasi, bet pēc tam veic divus ātrumposmus trīs reizes, taču ieskaitē tiek vērtēti tikai katra „dopa” divi labākie rezultāti, atmetot vienu sliktāko. Pēc līdzīgas formulas 19. septembrī Birzgales apkārtnē risināsies arī rallijsprints „SKY Kauss”. Periodā, kad rallijsprinta čempionāts jau beidzies, bet lielajā rallijā līdz izšķirošajam posmam palikušas divas nedēļas, „SKY Kauss” rallijsprintistiem būs kā iespēja īstenot sezonas laikā nepiepildīto, bet rallistiem ļaus labāk sagatavoties pēdējam startam. Plašāk par sacīkstēm stāsta to organizators Juris Aperāns: „ Rallijsprinta „SKY Kauss”  idejas autors ir rallija braucējs Andris Lontons. Sacensības būs kā rallija „tusiņš” - sportisti necīnīsies par čempionātu ieskaites punktiem, tāpēc valdīs īpaši draudzīga atmosfēra. Visiem dalībniekiem tiks izsniegta pieredzējušā rallista Ivara Caunes kopā ar stūrmani Vladimiru Barinovu sastādītā ātrumposmu stenogramma, kas īpaši nozīmīgi būs jaunajiem braucējiem.

Turklāt būs iespēja uzdot jautājumus leģendārajam rallija pilotam. Par oriģinālām balvām parūpēsies ģenerālsponsors „SKY”. Parasti apbalvo pirmo trīs vietu ieguvējus, bet šoreiz, pateicoties sacīkšu atbalstītājiem SIA „Texo”, pie balvām tiks arī ceturto pozīciju īpašnieki. Piedāvātais produkts „Texo Nano” varētu būt īpaši noderīgs autosportistiem un arī ikvienam šoferim – dažādu virsmu pārklājumi (autovadītāju gadījumā – mašīnas vējstikls), kas apstrādāto virsmu aizsargā no netīrumu un putekļu pieķeršanās, saglabājot virsmu tīru. Produkta izplatītājs sola, ka sākot no 80 km/h, logu tīrāmās slotiņas vairs neesot vajadzīgas, jo pretvēja iedarbības rezultātā lietus, sniegs netīrumi vienkārši nopil no vējstikla.”

Rallijsprinta „SKY Kauss” centrs atradīsies Birzgalē. Ātrumposmos veicamā distance sastādīs 42,2 km (katrs ātrumposms aptuveni 7 km). Rallijsprintā aicināti piedalīties arī „Road” klases braucēji (jebkurš brauktgribētājs ar savu ielas automašīnu), kuri sacentīsies pēc regularitātes principa. Pateicoties sacensību ģenerālsponsoram „SKY”, dalības maksa būs ļoti demokrātiska – sporta automašīnām 99 LVL, bet „Road” grupai tikai 49 LVL. Atbalstītāji: „SKY & MORE”, Birzgales pagasta pārvalde, „Texo Nano”, „Reklāmas centrs”, „Ķekavas sadzīves servisa centrs”.

Vairāk informācijas: www.autosport.lv, www.4rati.lv. Ātrumposmu kartes tiks publicētas ceturtdien pēcpusdienā,

Pievieno komentāru

Sports