Sestdien Brenguļos turpināsies neprognozējamā folkreisa sezona

Sestdien, 12. jūlijā Brenguļu autotrasē pie Valmieras tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa trešais posms un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa devītā sacīkste. Folkreisa cīņas – neprognozējamas, jo pēc diviem posmiem nav neviena sportista, kurš būtu iekļuvis vadošajā trijniekā vairāk nekā vienu reizi.

Folkreisa jaunā sezona sākusies ar vairāku līdzšinējo līderu pāriešanu uz augstāko kategoriju – Latvijas autokrosa čempionātu. Līdz ar to durvis uz panākumiem vaļā visiem pārējiem. Pašlaik veidojas jaunais favorītu pulks, taču izteiktu līderu nav, jo Ludzas posmā pirmajā trijniekā bija Guntars un Ivo Gabrāni, kā arī Dāvis Tobiass, bet otrajā posmā Vecpilī uz pjedestāla kāpa Artūrs un Roberts Bāriņi, kā arī otro vietu guvušais Reinis Lankups. Pašlaik kopvērtējuma vadībā atrodas Ivo Gabrāns, kurš pēc otrās vietas Ludzā bija ceturtais Vecpilī. Šķiet, ja izdosies stabila sacīkste Brenguļos, Ivo būs uzskatāms par galveno šīs sezonas favorītu atlikušajos posmos (Vecpils-2, Mūsa, Brenguļi-2), informē Viesturs Saukāns, LAF Preses dienesta vadītājs.

Sestdienas Brenguļu cīņām folkreisā pieteikušies 25 sportisti. Debijas sacīksti plāno aizvadīt Matīss Pelēnis, kas nozīmē, ka pirmo reizi folkreisa piecu gadu vēsturē uz starta vienā sacīkstē plāno iziet uzreiz trīs brāļi – Roberts un Reinis Pelēņi būs labi padomdevēji jaunākajam brālim.

Matīss pievienojas plašajam folkreisa Junioru kausa pulkam – vecumā līdz 21 gadam šovasar startējuši jau astoņi braucēji.

Brenguļu autotrasē tiks aizvadīts arī LAF Krosa komisijas kausa devītais posms. Turpināsies principiālā cīņa starp Mārtiņu Starku un Ediju Ošu, kuri šobrīd atrodas kopvērtējuma trijniekā. Pozīcijas Krosa komisijas kausā gatavojas atdot Sandis Džeriņš, kurš kopš ziemas bija līderpozīcijās, taču uz Valmieras sacīksti nedosies.

Pēc Brenguļu posma LAF Folkreisa Vasaras kausa sezona būs pusē, taču, šķiet, lai noskaidrotu kopvērtējuma uzvarētāju, būs jāsagaida pēdējais posms.

Pievieno komentāru

Sports