Sesks par Portugāles rallija pirmo dienu: "Paveicām neiespējamo - finišējām ar brīnumainu rezultātu"

Liepājas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis piektdien pēc pirmās dienas sacensībām pasaules rallija čempionāta (WRC) Portugāles posmā junioru klasē (JWRC) ierindojas trešajā pozīcijā.

Piektdien rallijs startēja ar astoņiem ātrumposmiem, vēsta LETA. 

Dienas pirmajā "dopā" Seska ekipāža bija otrajā vietā, par 2,1 sekundēm piekāpjoties somam Sami Pajari. Arī otrajā ātrumposmā Sesks bija otrais, šoreiz 3,0 sekundes aiz brita Džona Armstronga.

Tāpat arī trešajā "dopā" Latvijas ekipāža bija pirmajā trijniekā, taču salūzusi piedziņas vārpsta liedza pretendēt uz līderpozīciju. Tikai dienas pēdējos divos ātrumposmos latvieši nebija pirmajā trijniekā.

Līderis JWRC klasē ir Pajari, kurš par 25,7 sekundēm apsteidz čehu Martinu Koči, bet 44,5 sekundes atpaliek Sesks. Visi sportisti startē identiskās "Ford Fiesta Rally4" automašīnās.

"Paveicām neiespējamo - finišējām. SS1 pusass defekts. No SS2 braucām saudzīgā režīmā, lai izturētu līdz finišam. Pēc SS3 jau likās, ka būs jāizstājas. Renārs rūpējās par tehnisko defektu novēršanu. Diemžēl mūsu sākotnējie nodomi - iziet trasē ar lielāku "bruņojumu", neīstenojās. Pārdzīvojumu, piedzīvojumu un izlēmību diena.  Tas, ka esam 3. vietā kopvērtējumā, ir brīnumains rezultāts.  Galvas augšā, turpināsim cīnīties!" pirmo dienu komentēja M. Sesks. 

Kopējā ieskaitē līderis ir igaunis Ots Tenaks ("Hyundai"), sešas sekundes zaudē brits Elfins Evanss ("Toyota"), bet deviņas sekundes atpaliek spānis Dani Sordo ("Hyundai"). Neveiksmi piedzīvoja Tenaka un Sordo komandas biedrs, beļģis Tjerī Nevils, kurš avarēja septītajā ātrumposmā. 

Seska ekipāža kopējā ieskaitē ir 35.pozīcijā.

Sezonas pirmajā JWRC posmā Sesks ar Francija izcīnīja otro vietu, piekāpdamies vien Ārmstrongam, kurš šajā etapā vairs neturpina cīņu par uzvaru.

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Sesks/Francis ir līdz šim vienīgie Latvijas rallisti, kuri kāpuši uz JWRC goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Vēsturisko uzvaru ekipāža pagājušajā gadā sasniedza Igaunijas posmā, aizvadīto sezonu noslēdzot kā vicečempioniem. Trijos no četriem sacensību posmiem ekipāža finišēja labāko trijniekā.

Pēc tam JWRC klases autosportistiem no 15. līdz 18.jūlijam sacensības notiks Igaunijā, bet sezonu piloti noslēgs Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Pievieno komentāru

Sports