Šautriņu mešanas turnīrā "Priekules kauss 2009" uzvar galvenie favorīti

Ar Latvijas šautriņu mešanas elites un spēcīgu Lietuvas pārstāvju līdzdalību Priekulē noslēdzās dārta turnīrs “Priekules kauss 2009”. Mūsējiem tajā īpaši augstas vietas neizdevās izcīnīt, toni noteica galvenie favorīti.

Turnīrs, kas tika vērtēts Latvijas un Baltijas reitingā, sestdien Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē pulcēja 43 kungus no Latvijas un Lietuvas. Viņi sacentās lielajā zālē. 12 dāmas par “Priekules kausu” spēkojas halles vestibilā. Novadus pārstāvēja viena dāma un 16 kungi.

“Sacensības ir noorganizētas labi, ir liela telpa, vienīgi dāmas viņi arī varēja dabūt šeit iekšā, citādi viss ir pozitīvi, tik lielā telpā, man šķiet, sen nav notikušas sacensības,” priekulnieku turnīru vērtē Latvijas Darts organizācijas prezidents Žanis Buklovskis. Viņš piebilst, ka Priekulē vienmēr ir labi organizējuši turnīrus. “Viņi seko līdzi tam, kas notiek Latvijā šautrās,” novērojis prezidents.

Viens no “Priekules kausa” galvenajiem tiesnešiem Aigars Strēlis stāsta, ka vairāk rūpējies, lai turnīrs būtu labi noorganizēts, tāpēc pašam nav tik labi veicies. Priekulnieks izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2:3 zaudēja Bauskas sportistam Raimondam Jankūnam. “Pretinieks bija ņemams, bet pietrūka veiksme,” komentē A. Strēlis. Viņš cerējis uz priekulnieka Madara Razmas labāku startu, arī kalētnieki nospēlējuši zem sava līmeņa.

M. Razma savā grupā bija labākais, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 1:3 zaudēja rīdziniekam Ronaldam Mežalam.

Labāko 16 spēlētāju pulkā no mūsējiem spēja iekļūt vienīgi bārtenieks Kalvis Gertners un kalētnieks Ģirts Ločmelis. K. Gertners izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 3:2 pārspēja Ojāru Limbaku, bet pēc tam ar 0:3 zaudēja titulētajam jēkabpilietim Guntaram Grebskim.

Ģ. Ločmelis izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 3:2 uzvarēja Ž. Buklovski, bet pēc tam ar 1:3 zaudēja R. Mežalam.