Šautriņu mešanas kluba "Priekule" 2014. gada sezonas kopsavilkums

Veiksmīgu un panākumiem bagātu sezonu ir aizvadījuši šautriņu mešanas kluba “Priekule” šautriņu metēji, tāpēc piedāvājam atskatīties uz aizvadītās 2014. gada sezonas veiksmēm un neveiksmēm kā vietēja, tā arī starptautiska mēroga šautriņu mešanas turnīros, informē šautriņu mešanas kluba “Priekule” prezidents Ēriks Gertners.

Šautriņu mešanas sezona iesākās ar Latvijas čempionātu Saulkrastos, kurā individuāli savu trešo Latvijas čempiona titulu izcīnīja priekulnieks Madars Razma, kurš kopā ar Aigaru Strēli kļuva par Latvijas čempionu arī pāru konkurencē, savukārt dāmu konkurencē 3. vietu pāros ieguva vaiņodnieces Irēna Bauze un Kristīne Mickus!

Priekules novada atklātais čempionāts šogad kopumā pulcēja 2 dāmas un 15 kungus, kuru konkurencē par čempioniem kļuva vaiņodniece Irēna Bauze un priekulnieks Aigars Strēlis. Sudraba godalgas šogad izcīnīja priekulniece Laima Upeniece un viņas novadnieks Madars Razma, savukārt bronza kungiem tika vaiņodniekam Jānim Birzniekam.

“Kalētu/Vaiņodes Darts Līgas” turnīros atkal neapturams bija un pelnīti par sezonas uzvarētāju kļuva priekulnieks Aigars Strēlis, aiz kura 2. vietu izcīnīja vaiņodniece Irēna Bauze, bet 3. vietu ieguva vaiņodnieks Jānis Birznieks, kurš tikai nedaudz apsteidza 4. vietā esošo kalētnieku Andri Ziemeli. Kopumā “Kalētu/Vaiņodes Darts Līgas” posmos šogad piedalījās 27 šautriņu metēji.

“Lieldienu Kausā” Vaiņodē šogad uzvaru izcīnīja vaiņodnieks Jānis Birznieks, kurš finālā pārspēja priekulnieku Aigaru Strēli, bet 3. vietu izcīnīja kalētnieks Ģirts Ločmelis. “Līgo Kausā” Vaiņodē triumfēja priekulnieks Aigars Strēlis, kurš finālā pārspēja vaiņodnieci Irēnu Bauzi, savukārt 3. vietu izcīnīja kalētnieks Andris Ziemelis. Gada izskaņā Kalētos rīkotajā “Ziemassvētku Kausā” finālā tikās divi Priekules šautriņu metējs, kuru spraigā cīņā Madars Razma pārspēja Aigaru Strēli, savukārt 3. vietu ieguva liepājnieks  Ēriks Gertners.

22. februārī Vaiņodē pirmo reizi notika Latvijas un Baltijas reitinga sacensības – “Vaiņodes Kauss”. Individuāli dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja Zeltīte Strade no Lizuma, kura finālā pārspēja Korneliju Lušaiti no Lietuvas, bet 3. vietu ieņēma Ieva Brikmane – Buklovska no Rīgas un vaiņodniece Kristīne Mickus. Kungu konkurencē triumfēja Darius Labanauskas no Lietuvas, kurš finālā uzvarēja priekulnieku Madaru Razmu, savukārt 3. vietu izcīnīja lietuvietis Arūnas Čiplys un Rūdolfs Mežeckis no Zaķumuižas. Kopumā uz pirmo “Vaiņodes Kausu” ieradās 18 dāmas un 45 kungi no Latvijas un Lietuvas.

6. un 7. septembrī Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē norisinājās gada vērienīgākās šautriņu mešanas sacensības Priekulē – Latvijas un Baltijas reitinga turnīrs – “Priekules Kauss”. Individuāli dāmu konkurencē pirmo reizi uzvaru izcīnīja Irēna Bauze no Vaiņodes, kura finālā pārspēja Kristīni Kuzmani no Vecpiebalgas, bet 3. vietu ieņēma Areta Kovaļevska no Bauskas un Sandija Andersone no Rīgas. Arī kungu konkurencē uzvaru izcīnīja ŠMK “Priekule” pārstāvis Madars Razma, kurš finālā pieveica lietuvieti Arūnu Čipli, savukārt 3. vietu ieņēma vēl divi Lietuvas sportisti – Darius Labanauskas un Rokas Aniulis. Pāru sacensībās dāmām atkal uzvaru izcīnīja Irēna Bauze ar Kristīni Mickus, savukārt kungiem triumfēja Darius Labanauskas un Arūnas Čiplys. Kopumā uz turnīru šogad ieradās 14 dāmas un 31 kungi no Latvijas un Lietuvas.

“Baltijas Kausā”, kurš šogad norisinājās Rīgā, panākumus atkal guva vairāki ŠMK “Priekule” pārstāvji. Dāmām individuāli augsto 3. vietu izcīnīja vaiņodniece Irēna Bauze, savukārt kungiem par čempionu kļuva priekulnieks Madars Razma. Dāmām pāros abiem kluba pāriem nācās samierināties ar ieņemtu 5. vietu, savukārt pie augstās 3. vietas tika priekulnieki Madars Razma un Aigars Strēlis. Dāmu komandu konkurencē teicamu rezultātu sasniedza Irēnas Bauzes un Kristīnes Mickus pārstāvētā komanda, izcīnot augsto 3. vietu, savukārt kungu komandām nācās samierināties ar 5. un 9. vietu. Absolūtajā komandu kopvērtējumā šautriņu mešanas kluba “Priekule” 1. komanda ar nosaukumu “Priekule/Vaiņode” izcīnīja augsto 4. vietu, savukārt 2. komanda ar nosaukumu “ŠMK Priekule” ierindojās 15 vietā. Kopumā turnīrā piedalījās 34 dāma, 73 kungi un 17 komandas no 8 valstīm!

Godalgotas vietas Latvijas, Lietuvas un Baltijas reitinga turnīros šosezon kluba šautriņu metēji izcīnījuši teju katrās sacensībās! Dāmu konkurencē veiksmīgu sezonu atkal aizvadīja vaiņodniece Irēna Bauze, kura šosezon izcīnīja 3. vietu “Jēkabpils Kausā”, Žemaitijas un Saulkrastu čempionātos, “Baltijas Kausā” un triumfēja “Priekules Kausā”, kā rezultātā sezonas beigās tika ieņemta 2. vieta Latvijas reitingā un 6. vieta Baltijas reitingā! Sacensību gaisotni izjūtot retāk, Latvijas reitinga 12. vietā sezonu noslēgusi “Vaiņodes Kausa” 3. vietas ieguvēja vaiņodniece Kristīne Mickus, savukārt vienu vietu zemāk, Latvijas reitinga 13. pozīcijā sezonu noslēdza priekulniece Laima Upeniece, kura sezonas labāko rezultātu sasniedza “Zelta Bultas” turnīrā Lietuvā, kur ieņēma augsto 3. vietu. Kungu konkurencē Baltijas vadošo šautriņu metēju vidū atkal atradās divi priekulnieki – Madars Razma un Aigars Strēlis. Madars Razma izcīnīja 3. vietu “Trasalis Kausā” un “Cēsu Kausā”, 2. vietu – “Vaiņodes Kausā”, “Rīgas Open” un “Jēkabpils Kausā”, savukārt kā uzvarētājs atgriezās no Latvijas čempionāta, “Lietuvas Open”, “Priekules Kausa”, “Baltijas Kausa” un “LDO Latvijas Kausa”, kā rezultātā sezonas beigās tika ieņemta 1. vieta Latvijas reitingā un 2. vieta Baltijas reitingā! Savukārt Aigars Strēlis izcīnīja 3. vietu “Lietuvas Open” un Saulkrastu čempionātā, 2. vietu – “Bauskas Kausā”, kā arī triumfēja Žemaitijas čempionātā, “Elektrēnu Kausā” un “Zelta Bultas” turnīrā, kā rezultātā sezonas beigās Latvijas un Baltijas reitingā tika ieņemta 4. vieta, bet Lietuvas reitingā – 3. vieta! Atzīstami šogad ir startējuši arī citi šautriņu mešanas kluba “Priekule” pārstāvji. Kungiem 15. vietu Latvijas reitingā izcīnīja vaiņodnieks Jānis Birznieks, 18. vietu Latvijas reitingā ieņēma kalētnieks Andris Ziemelis, 29. vietā Latvijas reitingā ierindojās vaiņodnieks Kristaps Mickus, kā arī bez šiem iepriekš minētajiem vēl pieci citi ŠMK “Priekule” pārstāvji ieņēma vietu starp Latvijas reitinga 50 labākajiem.

Panākumi šogad nav izpalikuši arī WDF pasaules reitinga turnīros! Pateicoties jau pieminētajai 3. vietai “Baltijas Kausā”, dāmu konkurencē gadu WDF reitinga 141. pozīcijā noslēdz vaiņodniece Irēna Bauze. Kungu konkurencē ar izcīnītu 9. vietu “Baltijas Kausā” 599. pozīciju WDF reitingā ieņem kalētnieks Andris Ziemelis, savukārt 165. vietā pasaules reitingā gada beigās atrodas priekulnieks Aigars Strēlis, kurš izcīnīja  3. vietu “Lietuvas Open” un ieņēma 5. vietu “Traķu pils Kausā”. Tikmēr, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pasaules reitingā soli atpakaļ spēris priekulnieks Madars Razma, kurš šo sezonu noslēdza 8. pozīcijā! Madars Razma triumfēja “Lietuvas Open” un “Baltijas Kausā”, izcīnīja 2. vietu “Rīgas Open”, ieguva 3. vietu “Dānijas Masters” un “Šveices Open”, kā arī ieņēma 5. vietu vairākos turnīros Austijā, Polijā, Somijā, Vācijā un turnīros Baltijas valstīs.

Diemžēl, tā kā esam ļoti daudz un visus tāpat nekad neizdosies pieminēt, tad šautriņu mešanas kluba “Priekule” vadība saviem spēlētājiem jaunajā sezonā novēl veiksmi un izturību! Lai izdodas sasniegt izvirzītos mērķus, piepildīt sapņus un ieceres!

Lielu PALDIES sakām visiem atbalstītājiem, draugiem un līdzjutējiem, bez kuriem panākumi nebūtu iespējami! Laimīgu un panākumiem bagātu Jauno 2015. gadu!