Šautriņmetējs Razma PDC pasaules čempionāta debijā piedzīvo zaudējumu pirmajā kārtā

Latvijas vadošais šautriņmetējs Madars Razma trešdien Londonā notiekošajā Profesionālās darta korporācijas (PDC) pasaules čempionāta pirmajā kārtā piedzīvoja zaudējumu.

Razma pamatturnīra pirmajā kārtā ar 2-3 piekāpās vēl vienam turnīra debitantam Harijam Vordam no Lielbritānijas, vēsta LETA.

Latvijas šautriņmetējs mača sākumā nespēja trāpīt dubultajos sektoros, bet turpinājumā savu sniegumu uzlaboja, ar ko gan nebija pietiekami uzvarai setā. Otrajā setā Razma dominēja un divas reizes iemeta 180 punktus, kamēr pretinieks to nespēja ne reizi, kas ļāva izlīdzināt rezultātu. Trešajā setā Razma demonstrēja labu sniegumu un turpināja ar trim šautrām vidēji iemest vairāk nekā 90 punktus.

Ceturtajā setā latvietis bija vadībā ar divu legu pārsvaru, bet neilgi pēc tam izlaida pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu. Noslēdzošajā setā Razma nespēja uzvarēt nevienā legā, kā rezultātā piedzīvota neveiksme savā debijas čempionātā.

Razma PDC pasaules čempionātā piedalīties varēja, jo iepriekš PDC "Baltic & Nordic Pro" sacensībās viņš izcīnīja uzvaru.

Latvijas šautriņmetējs PDC profesionālā spēlētāja licenci ieguva pirms diviem gadiem un kopš tā laika startē tikai augstākā līmeņa sacensībās.

Par dalību pirmajā kārtā Razma nopelnīja 7500 sterliņu mārciņas (8800 eiro).

Pirmajās divās kārtās šautriņmetēji spēkojas līdz viena sportista trim uzvarētiem setiem, bet tālākajās kārtās jau jānopelna pieci vai pat septiņi uzvarēti seti. Lai gūtu uzvaru vienā setā, sportistam ir jāuzvar trīs legi.

Tikmēr turnīra trešo kārtu jau pamanījies sasniegt lietuvietis Dariuss Labanausks, kurš otrajā kārtā pārsteidzoši ar 3-1 uzvarēja Īanu Vaitu no Lielbritānijas. Vaits šajās sacensībās bija izlikts ar devīto numuru, bet kopumā čempionātā izsēti ir 32 sportisti.

Savukārt Felona Šeroka kļuva par pirmo sievieti, kurai PDC pasaules čempionātā izdevies izcīnīt vismaz vienu uzvaru.

Pasaules čempionāts Londonā norisinās no 13.decembra līdz 1.janvārim.

Pērn par šī čempionāta uzvarētāju tika kronēts titulētais nīderlandietis Maikls van Hērvens.