Sākas starptautiskais šaha festivāls "Liepājas rokāde 2009"

Liepājas Latviešu biedrības namā šodien, 6. augustā, sākās starptautiskais šaha festivāls “Liepājas rokāde 2009”. Tas arī šogad pulcē prāvu dalībnieku skaitu.

“Šogad “Liepājas rokāde”, pirmkārt, ir īpaša ar to, ka vispār notiek, otrkārt, esam negaidīti pārsteigti, ka šajā grūtajā laikā būs tik liels šahistu skaits,” priecājas “Liepājas rokādes” direktors Āris Ozoliņš.

Viņš zina teikt, ka Latvijas un pasaules šahā šobrīd iestājies krīzes laiks, sponsoru trūkuma dēļ ārzemēs nenotiek vairāki “Grand Prix” posmi, šaha turnīru mazāk ir arī Baltijas valstīs. “Ir liels prieks, ka esam noturējušies. Varam noorganizēt turnīru, un šahisti var atbraukt spēlēt,” saka Ā. Ozoliņš.

Ceturtdien festivāla atklāšanas priekšpusdienā turnīram bija reģistrējušies jau vairāk nekā 150 dalībnieku.

“Liepājas rokādes 2009” laikā notiek “open” turnīrs 13 kārtās, ātrspēles turnīrs un komandu ātrspēles turnīrs. Šaha festivālā piedalās visi spēcīgākie Latvijas šahisti, daudzkārtējo Latvijas čempionu Normundu Miezi un trīskārtējo pasaules čempionu senioriem Jāni Klovānu ieskaitot. Spēlē arī Lietuvas šahisti. Savu dalību apsolījis arī savulaik trešais labākais šahists pasaulē, tagad ASV pārstāvošais igaunis Jans Elvests.

Pievieno komentāru

Sports