Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas starptautiskais šaha festivāls "Liepājas rokāde"

Šodien, 6. augustā, plkst.16.00 viesnīcā "Fontaine Royal" tiks atklāts viens no Baltijas valstīs vērienīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem šaha festivāliem „Liepājas rokāde”, kurā savu dalību apstiprinājuši vairāk kā simts šahistu no astoņām valstīm, kā arī vairāk nekā 20 šaha lielmeistari un starptautiskie meistari, informē pašvaldībā.

Starptautiskajā šaha festivālā „Liepājas rokāde” savu dalību apstiprinājuši vairāki labākie pašmāju lielmeistari un starptautiskie meistari, kā, piemēram, Igors Kovaļenko, Daniels Frīdmans, Arturs Neikšāns, Normunds Miezis, Ņikita Meškovs, liepājnieks Vadims Daškevičs, kā arī vairāki ārzemju lielmeistari, kā Zurabs Azmaiparažvili un Aleksandrs Halifmans. Savu dalību šaha festivālā apstiprinājusi arī Latvijas ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Savukārt 7. augustā Liepājā ieradīsies Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) prezidents Kirsans Iļumžinovs, kā arī Lietuvas un Igaunijas šaha federāciju prezidenti un vadošās amatpersonas, lai klātienē vērotu šaha festivāla norisi, kā arī, lai apspriestu Baltijas valstu un Eiropas šaha aktualitātes un nākotnes plānus.

Kā atklāja šaha festivāla organizators Āris Ozoliņš, Liepājas rokādes norise un augstu amatpersonu klātbūtne apliecina Liepājas augstās organizatoriskās spējas un gatavību šeit rīkot arī Eiropas čempionātus. 2017. gadā Latvija pretendē uz Eiropas čempionāta sievietēm klasiskajā šahā organizēšanu, kā arī Eiropas jauniešu čempionāta (U–8 līdz U18) rīkošanu 2018. gadā. Tāpat tiek plānots, ka Liepājā nākamgad varētu notikt Pasaules kausa izcīņas Baltijas zonālā turnīra posms. 

„Turnīrs „Liepājas Rokāde” jau vairāk nekā 20 gadus ir uzskatāms par neatņemamu Liepājas sporta dzīves tradīciju, kas pulcē gan pašmāju, gan starptautiskus šaha meistarus. Šahs ir ļoti īpašs sporta veids, kas atšķiras no daudziem citiem, jo tajā galvenais nav muskuļu spēks, bet gan ass prāts un domāšanas ātrums. Es ceru, ka šīs turnīra dienas Liepājā gan sportistus, gan skatītājus pavadīs aizraujošas spēles un uzvaras prieks!” pauda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) Baltijas zonas prezidents un Eiropas Šaha savienības (ECU) auditors Āris Ozoliņš aicina ikvienu interesentu piedalīties šaha festivāla „Liepājas rokāde” atklāšanas pasākumā 6. augustā plkst. 16.00 viesnīcā „Fontaine Royal”. Festivāla atklāšanā piedalīsies arī Liepājas domes vadība.

Festivāla laikā notiks četri turnīri dažādām gaumēm un spēlētprasmes līmeņiem. Būs gan tradicionālais, visplašāk pārstāvētais „Open” turnīrs, komandu sacensības, kā arī ātrspēle un superturnīrs.
Visu turnīru dalībnieku saraksts apskatāms šeit.

Kopējais festivāla naudas balvu fonds ir 6200 eiro. Pirmās vietas ieguvējs Superturnīrā saņems 1000 eiro, ātrspēlē – 250, bet labākā komanda – 400 eiro. „Open” pirmais četrinieks naudas balvas izcīnīs Superturnīrā, bet 5.–9. vietas ieguvēji saņems 100 eiro.

Šaha festivālu „Liepājas rokāde” atbalsta Liepājas dome, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona un „Terrabalt”.

Festivāls „Liepājas rokāde” norisināsies jau divdesmit otro gadu. Pirmo turnīru, kas kļuva par aizsākums „Liepājas rokādei”, pašreizējais festivāla galvenais organizators un direktors, FIDE meistars Āris Ozoliņš kopā ar domubiedriem noorganizēja 1994. gadā.

Pievieno komentāru

Sports