RSU basketbolistes pagarinājumā salauž valsts vicečempionu "Liepājas papīrs"/LSSS pretestību

RSU komanda Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta elites divīzijas mačā trešdien pagarinājumā ar 63:57 (20:10, 12:7, 5:19, 15:16, 11:5) savā laukumā pieveica pagājušās sezonas Latvijas otro spēcīgāko vienību "Liepājas papīrs"/LSSS.

Pēc puslaika RSU komandai bija pat 15 punktu pārsvars, bet tas viss tika atspēlēts trešajā ceturtdaļā, kad liepājnieces ļāva pretiniecēm samest vien piecus punktus. Ceturtās ceturtdaļas sestajā minūtē mājinieces panāca pat 50:42, tomēr atkal liepājnieces atspēlējās un pamatlaiks noslēdzās ar 52:52, raksta LETA.

Pieliktajās piecās minūtēs RSU veica kārtējo izrāvienu, iemetot pirmos astoņus punktus, un šoreiz, lai veiktu vēl vienu atspēlēšanos, liepājniecēm vairs nepietika laika.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 19 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un astoņiem izprovocētiem pārkāpumiem bija Kristīne Silarāja, kura iepriekšējās divas sezonas aizvadīja tieši Liepājā, bet ar 18 punktiem atzīmējās Zane Jākobsone-Pelse, kura arī pērno sezonu noslēdza tieši Kurzemes komandā.

Tāpat ļoti iespaidīgu sniegumu nodemonstrēja Guna Lagzdiņa, kuras rēķinā bija 13 punkti, 18 atlēkušās bumbas un desmit izprovocēti pārkāpumi, turklāt viņa laukumā bija no zvana līdz zvanam. Šajā sezonā Lagzdiņa savākusi vidēji 14,2 atlēkušās bumbas.

Tikmēr liepājniecēm rezultatīvākā ar 11 punktiem bija Ieva Vītola.

Šajā sezonā apvienotajā čempionātā komandas sadalītas divās divīzijās, lai nodrošinātu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Elites divīzijā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet "TTT Rīga" ar katru komandu spēlēs pa četrām reizēm, kamēr starptautiskajā divīzijā būs četri apļi.

Vadošajā divīzijā līdere ar piecām uzvarām piecās spēlēs ir RSU, kamēr viena uzvara vienīgajā spēlē ir "TTT Rīga" vienībai.

Trīs panākumi piecos mačos ir "Liepājas papīrs"/LSSS basketbolistēm, kamēr viena uzvara četrās cīņās - "Tallinas Universitātei". Tikmēr bez panākumiem pašlaik cīnās "TTT Rīga - Juniores" un "Latvijas Universitāte".

Savukārt starptautiskajā divīzijā spēlē "Daugavpils Universitāte", "Saldus", "Liepājas Sporta spēļu skola" (LSSS), Latvijas U-17 izlase, Latvijas U-16 izlase, Tallinas "G4S Noorteliiga" un "Tartu Universitāte"/"Kalev". Šeit komandas izspēlēs četrus apļus.

Pirms Ziemassvētkiem elites divīzijas labākās komandas cīnīsies par Latvijas-Igaunijas kausu, bet elites divīzijas 3.-5.vietas īpašnieces, kā arī starptautiskās grupas līderes cīnīsies par Latvijas - Igaunijas līgas Izaicinājuma kausu.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri. Finālčetrinieka turnīrā piedalīsies elites divīzijas trīs pirmo vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp elites grupas ceturtās vietas ieguvējām un starptautiskās divīzijas uzvarētājām. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas - četras labākās valsts komandas no elites divīzijas, labākā valsts komandas starptautiskajā divīzijā, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp piekto Latvijas komandu elites divīzijā un otro labāko no mūsu valsts komandām starptautiskajā divīzijā.