Riteņbraucējs Flaksis izcīna piekto vietu Eiropas U-23 čempionāta individuālajā braucienā

Latvijas jaunais riteņbraucējs Andžs Flaksis no Dunalkas piektdien izcīnīja piekto vietu Čehijā notiekošā Eiropas junioru un U-23 vecuma čempionāta individuālajā braucienā.

Flaksis 45 kilometrus garo distanci spēja veikt 31 minūtē un 16,51 sekundē, no uzvarētāja beļģa Viktora Kampeņarta atpaliekot 39 sekundes.

Tikmēr citi latvieši ierindojās zemāk - Toms Skujiņš ierindojās 21.vietā, no uzvarētāja atpaliekot vienu minūti un 36 sekundes, bet Armands Bēcis finišēja 52.pozīcijā, Kampeņartam zaudējot divas minūtes un 51 sekundi.

Kopumā sacensībās finišēja 69 dalībnieki.

"Domāju, ka varēju nobraukt arī labāk. Neizdevās līdz galam sevi izlikt, pēc finiša pat nebiju pārāk noguris. Uzskatu, ka ņemot vērā to, kā jutos, ieņemtā vieta ir vērtējama kā laba," Flakša teikto citē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF). "Trase bija smaga un, varbūt ne īsti piemērota man. Tajā bija daudz kalnu un pagriezienu, pēc kuriem ātrumu vajadzēja uzņemt no jauna. Varu teikt, ka esmu labi sagatavojies svētdien gaidāmajam grupas braucienam."

Sacensības turpināsies sestdien, kad junioru sportistiem būs jāmērojas spēkiem 126 kilometru garā grupas braucienā. Latviju pārstāvēs Valters Čakšs, Kārlis Jirgensons, Andrejs Podāns, Raivis Sarkans un Arnis Krists Zecmanis.

Kopumā Eiropas junioru un U-23 vecuma čempionātā startēs 12 Latvijas sportisti.

Pērn Flaksis kļuva par vicečempionu grupas braucienā.

Sacensības risināsies līdz 21.jūlijam.

Pievieno komentāru

Sports