Riteņbraucējs Flaksis Albertas daudzdienu velobraucienu noslēdz kopvērtējuma 27. vietā

Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis no "Holowesko-Citadel" komandas pirmdien Albertas daudzdienu velobraucienu (UCI kat.2.1) noslēdza kopvērtējuma 27.vietā.

Sacensību noslēdzošajā - ceturtajā - posmā, kurā dalībnieki Edmontonas ielās veica 124,1 kilometru garu distanci, uzvaru svinēja nīderlandietis Vouters Viperts no "Cannondale-Drapac" komandas, kurš finišēja pēc divām stundām, 46 minūtēm un 27 sekundēm, raksta LETA.

Viņš finiša spurtā pārspēja Flakša komandas biedru Džonu Mērfiju un vēl vienu amerikāni Kolinu Džoisu ("Rally"). Tikmēr Flaksis etapā ieņēma 43.vietu, vadošajai grupai zaudējot 16 sekundes.

Par sacensību uzvarētāju kļuva amerikānis Evanss Hafmens no "Rally" komandas, kurš par 18 sekundēm apsteidz tautieti un komandas biedru Zepu Kusu, abiem kopvērtējuma vadībā esot kopš pirmā etapa.

Tikmēr Flaksis pēdējā posmā kopvērtējumā pakāpās piecas pozīcijas augstāk, sacensības noslēdzot 27.vietā, līderim zaudējot piecas minūtes un deviņas sekundes.

Pērn Flaksis šajā velobraucienā izcīnīja otro vietu individuālajā braucienā, bet kopvērtējumā bija 12.pozīcijā, kamēr pirms diviem gadiem ieņēma 14.vietu.

Šosezon viņš triumfēja Kanādā notikušajā "Tour de Beauce" velobraucienā (UCI kat.2.2).

Flaksis ASV kontinentālo komandu pārstāv jau trešo sezonu. Pērn riteņbraucējs piedalījās arī pasaules čempionāta grupas braucienā, tomēr Kataras svelmē nesasniedza finišu, bet citās sacensībās viņš 2016.gadā uz goda pjedestāla kāpa trīs reizes.