Riteņbraucējam Flaksim 66. vieta Jūtas velobrauciena trešajā posmā

Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis, kurš pārstāv ASV profesionālo kontinentālo komandu "Bontrager", ceturtdien ierindojās 66.vietā Jūtas velobrauciena (UCI kat.2.1) trešajā posmā.

Par 191,5 kilometrus garā posma uzvarētāju kļuva austrālietis Lečlens Mortons no "Garmin-Sharp" komandas, kurš finišēja pēc četrām stundām 20 minūtēm un 21 sekundes.

Tuvākos sekotājus uzvarētājs apsteidza par 34 sekundēm, bet Flaksis ierindojās grupā, kas līderim zaudēja 13 minūtes un 18 sekundes.

Trešo posmu spēja pabeigt 110 sportisti.

Mortons pēc trim posmiem kļuvis par sacensību kopvērtējuma līderi, bet Flaksis atkāpies uz 60.pozīciju 13 minūtes un 28 sekundes aiz austrālieša.

Sacensības sešos posmos notiks līdz svētdienai.

Jūtas sacensības tiek dēvētas par smagāko daudzdienu velobraucienu Ziemeļamerikā. Flaksim "Bontrager" komandas rindās šīs ir pirmās UCI kategorijas sacensības.

Pirmā sezona "Bontrager" komandas sastāvā 22 gadus vecajam Flaksim veselības problēmu dēļ iesākusies piesardzīgi. Tikai maija pašā sākumā viņš varēja atsākt treniņus, taču pavisam neilgā laikā spēja sasniegt labu sportisko formu un 20.jūnijā aizstāvēt savu Latvijas U-23 čempiona titulu individuālajā braucienā. Tam pēc mēneša Čehijā sekoja atzīstamā piektā vieta Eiropas U-23 čempionātā individuālajā braucienā un 23.pozīcija grupas braucienā.

Pievieno komentāru

Sports