Rīkotāji pārliecināti, ka augustā Tukumā varēs notikt Eiropas čempionāts rogainingā

Tukumā paredzētais 2020.gada Eiropas čempionāts rogainingā notiks kā plānots, ziņo organizatori.

Sākotnēji meistarsacīkstēm bija jānotiek 6. un 7.jūnijā, bet aprīlī tās tika pārceltas uz 22. un 23.augustu, vēsta LETA.

Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas sekām, organizatori apņēmušies rīkot sacensības.

"Karte ir izveidota, trases veidotāji ir vienojušies par kontrolpunktu vietām, sacensību centrs ir gatavs uzņemt dalībniekus, bet organizatori un brīvprātīgie gatavojas čempionāta aizvadīšanai, kas ir droša kā dalībniekiem, tā arī rīkotājiem," teikts organizatoru paziņojumā.

Rīkotāji norāda, ka čempionāta dalībniekiem būs jāievēro papildu noteikumi, piemēram, jāietur distance, jālieto dezinfekcijas līdzekļi un jāveic citi drošības pasākumi.

Šobrīd čempionātam pieteikušās 330 komandas un 697 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas, Baltkrievijas, Čehijas, Polijas, Lietuvas, Spānijas, Lielbritānijas, Dānijas, Itālijas, Austrālijas, ASV, Francijas, Vācijas un Norvēģijas.

Čempionātu organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar biedrību "Ceļojumu un orientēšanās klubs "Silva"".

Eiropas rogaininga čempionāts notiek 24 stundu formātā saskaņā ar Starptautiskās Rogaininga federācijas (IRF) apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem un tiek organizētas kā IRF sacensības. Vienlaicīgi Latvijas reģistrētie dalībnieki sacenšas par šī gada valsts čempiontitulu.

Sacensību teritorija (aptuveni 260 kvadrātkilometri) atrodas Engures un Tukuma novadā, starp Rīgas jūras līci, Ķemeru nacionālo parku,  Ventspils šoseju un reģionālajiem ceļiem. Ceturtdaļa no izvēlētās sacensību teritorijas nekad nav izmantota rogaininga un orientēšanās sacensību rīkošanai. Daļa teritorijas atrodas Ķemeru nacionālajā parkā. Pārējo teritoriju raksturo vairāku nelielu pauguru virknējums (113-165 metri virs jūras līmeņa), purvi, neliela upīte un ezeriņi, mežu masīvi, izcirtumi un jaunaudzes, pļavas un lauki, nelielas apdzīvotas vietas. Teritorijā atrodas dabas aizsardzības zonas, kuras šķērsot būs aizliegts.


Pievieno komentāru

Sports