Rēzeknes pusmaratonā sagaida smagi apstākļi 13

Ar ļoti kuplu dalībnieku skaitu Latgales sirdī Rēzeknē starts tika dots skriešanas seriāla “Skrien Latvija 2014” pirmajam posmam – Rēzeknes pusmaratonam. Tajā 10,55 kilometru skrējienā uzvarēja grobiņnieks Reinis Hartmanis. Kuplā skaitā piedalījās arī Aizputes novada skrējēji.

Grobiņnieks Reinis Hartmanis palika nepārspēts 10,55 kilometru “Nike” skrējienā. Viņš distanci veica 34 minūtēs un 40 sekundēs, otro vietu apsteidzot par vienu sekundi, informē Jānis Dreiškins, “SportLat” mārketinga komunikācijas vadītājs.

Teju 2000 dalībniekus Rēzekne sagaidīja ar diezgan vējainu un dzestru laiku bez saules, kas tā īsti neparādījās arī visas dienas garumā. Trase šogad bija citādāka, bet tikpat kalnaina un grūta, kas bija izaicinājums jebkuram skrējējam, jo pilnīgi visās trasēs skrējiens veda pret kalnu, sākot ar pašiem mazākajiem bērnu skrējienā un beidzot ar pusmaratonistiem, kuriem katrā aplī bija jāpievārē divi nopietni kāpumi, stāsta Aizputes pagasta pamatskolas sporta skolotāja Maija Pūpola.

Bērnu skrējienā ceturto vietu 123 meiteņu konkurencē izcīnīja Ieva Pūpola, aiz sevis atstājot arī Madaru Pūpolu un Nadīnu Ķemeri. 5,27 kilometrus garajā Tautas skrējienā izcili nostartēja Artūrs Medveds, kurš absolūtajā vērtējumā finišēja trešais, bet savā vecuma grupā pārliecinoši bija pirmais ar rezultātu 18 minūtes un 14,55 sekundes. Šajā vecuma grupā labi veicās arī Jānim Zaicevam un Madaram Pūpolam, kuri ar rezultātiem 21:36 un 21:47 izcīnīja ceturto un piekto vietu. Rēzeknes kalnus veiksmīgi pieveica arī Edijs Dreimanis. Vecākajā grupā labi startēja Rainers Aleksandrs Sivoho, kurš finišēja pēc 22 minūtēm un 36 sekundēm un ierindojās devītajā vietā. Ar distanci galā tika arī Oskars Otaņķis, kuram šīs bija pirmās sacensības tik garā skrējienā. Jaunākajā grupā zēniem veiksmīgi ar grūto trasi galā tika Eduards Auziņš un Dāvids Radžabovs.

Meitenēm jaunākajā grupā 5,27 kilometru distancē otro vietu izcīnīja Madara Alecka ar rezultātu 26 minūtes un deviņas sekundes. Tikai sekundi viņai zaudēja komandas biedrene Marta Bādere, kura kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Priecīgas par veiksmīgi pieveikto distanci bija arī Undīne Ungere, Alise Golubovska un Ieva Lukaža.

Aizputes novada pieaugušie skrējēji bija izvēlējušies skriet garākās distances 10,5 kilometrus un 21,097 kilometrus. Krista Kuzņecova 10,5 kilometru skrējienā bija spiesta samierināties ar ceturto vietu, distanci veicot 50 minūtēs un 48 sekundēs.

Pusmaratona distancē Iveta Pūpola finišēja ar rezultātu viena stunda 41 minūte un 18,3 sekundes, kas viņai “S30” vecuma grupā deva piekto vietu. “S40” vecuma grupā piektā bija arī M. Pūpola. Viņa skrējienu veica vienā stundā 47 minūtēs un 31,3 sekundēs.

Personīgo rekordu uzrādīja Alla Radžabova-Cinovska. Viņa pusmaratonu noskrēja vienā stundā 49 minūtēs un 53 sekundēs, kas ‘S40” grupā deva devīto vietu. Vīriešiem “V50” grupā 17. vietā ar rezultātu viena stunda 45 minūtes un 50 sekundes finišēja Rainers Meiers.

5,27 kilometrus pieveica Silvija Ervika, kurai bija jāsacenšas ar gandrīz 40 gadus jaunākām konkurentēm. S. Ervika veiksmīgi tika galā ar grūto distanci, pieveicot to 28 minūtēs un 34 sekundēs.

Rēzeknes pusmaratona distancē uzvarēja ogrēnietis Renārs Roze un Kitija Valtere no Līvāniem.

27. aprīlī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē Rīgā tiks aizvadīts skriešanas seriāla “Skrien Latvija” otrais posms – Biķernieku pusmaratons.

Komentāri 13

māmiņa

Labi,ka ir tādi cilvēki,kas paši sporto un arī citus iesaista!
Tā turpināt!

pirms 7 gadiem, 2014.04.15 19:44

Maratonaklubs

Ja šīs skolotājas strādātu Ventspilē bet sacensībās pārstāvētu Aizputes klubu tad Aivars Lembērgs viņas no darba būtu patriecis jau pēc pirmā noskrietā kilometra bet mūsu Aivaram Šilim vien.......!!!

pirms 7 gadiem, 2014.04.15 20:51

AIvars

ANalfabētisms nav ārstējams....

pirms 7 gadiem, 2014.04.15 21:48

Rainers

Tad Aizputes mūziķi Kazdangas pūteju orķestrī arī nedrikst darboties? Ko var nīdēt nepārtraukti,būtu gājis skriet vai šaut un priecājies par pavasari...

pirms 7 gadiem, 2014.04.16 10:59

!

Viņiem Aizputes novadā beidzās uzturēšanās atļauja.

pirms 7 gadiem, 2014.04.16 08:38

Fans

Bogdānovi nebija uz mieru līst Induļa un Linarta priekšā uz vēdera***!! Un bija spiesti meklēt citu novadu.

pirms 7 gadiem, 2014.04.16 08:50

Tālis

Valdis Bogdanovs trenējas Ventspils sporta klubā '' Spars'' pie trenera S.Paipala un pārstāv Latvijas izlasi U-18 grupā.
Ingus trenējas tēva vadībā un sacensībās pārstāv Stendes sporta centru.
Par viņu uzrādītājiem rezultātiem ziemas posmā,varat apskatīt Latvijas vieglatlētikas mājas lapā.

pirms 7 gadiem, 2014.04.16 11:44