Rēķina rallija Liepāja-Ventspils ekonomiskos ieguvumus

Pēc nedēļas nogalē notikušā rallija Liepāja-Ventspils, Eiropas rallija čempionāta otrā posma, Liepājas pašvaldība apkopo informāciju par Liepājas domes finansiāli atbalstītā pasākuma ekonomiskajiem ieguvumiem - naktsmītņu noslogojumu pilsētā, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu un lielāko tirdzniecības vietu apgrozījumu rallija norises dienās, "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Kā atzina mērs, Liepājai arī turpmāk ir jāplāno lielāku sporta vai kultūras pasākumu rīkošana, rudenī, ziemā un pavasarī, kad, salīdzinot ar tūrisma sezonu, pilsētas naktsmītņu noslogojums ir neliels un arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos klientu skaits samazinās. Nākotnē sezonalitātes problēmas, kā uzskata Sesks, varētu palīdzēt risināt sanatorijas jeb kūrorta atjaunošana Liepājā, pie kā pašvaldība aktīvi strādājot.

Pirmie dati par Liepājas viesu skaitu rallija dienās esot iepriecinoši - gandrīz visas pilsētas naktsmītnes bijušas aizņemtas, un pašvaldības aptaujātie sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi pārstāvji atzinuši, ka apgrozījums ir bijis tikpat liels kā vasaras sezonā. Kā informēja Sesks, Liepājā nakšņojusi "Eurosport" filmēšanas grupa, Starptautiskās autosporta federācijas pārstāvji, un daļa sportistu un komandu pilsētā jau ieradušās dažas dienas pirms sacensību norises sākuma.

Pašvaldība arī lūgs uzņēmējiem informāciju par tirdzniecības rezultātiem Liepājas lielākajās degvielas uzpildes stacijās, lielveikalos u.c. Arī Eiropas rallija čempionāta posma rīkotājs Raimonds Strokšs, kā informēja Sesks, gatavojot atskaišu ziņojumu valdībai, kā arī Liepājas un Ventspils pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Sports