Razma uzvar gan "LDO Latvijas kausā", gan Latvijas reitinga sezonas kopvērtējumā 1

Latvijas labākais šautriņu metējs Madars Razma Saulkrastos uzvarēja “LDO Latvijas kausā”, kur pie pirmās savas trofejas tika arī nīcenieks Jānis Kupšis, veiksmīgi startēja arī vaiņodniece Irēna Bauze, priekulniece Laima Upeniece un priekulnieks Aigars Strēlis.

Saulkrastu viesnīcā “Minhauzena Unda” noslēdzās 2014. gada Latvijas reitinga sezona šautriņu mešanā, vienlaikus noskaidrojot “LDO Latvijas kausa” jaunos čempionus un visas sezonas reitingu uzvarētājus. Turnīrs norisinājās vienlaikus ar Lietuvas nacionālo čempionātu, kā rezultātā startēja vien 54 pašmāju sportisti.

Kungu konkurencē aizraujošu finālu sarīkoja divi Priekules šautriņu metēji, kuru cīņā Madars Razma ar rezultātu 5:3 uzvarēja Aigaru Strēli. “Iesākums bija labs, par ar 3:2 biju vadībā. Ja būtu vinnējis, tad tā būtu sensācija. Madars saņēmās, saprata, ka būs ziepes, iepūta vaigos,” finālcīņu komentē A. Strēlis. Viņš šosezon pārliecinoši uzvarēja arī “Kalētu/Vaiņodes Darts līgā”.

Pāru turnīrā dāmām par čempionēm kļuva Vecpiebalgas šautriņu metējas Kristīne Kuzmane un Avelīna Lāce, kuras finālā ar rezultātu 4:3 izrādījās pārākas pār vaiņodnieci Irēnu Bauzi un priekulnieci Laimu Upenieci.
Kungiem pāros pārliecinošu panākumu guva A. Strēlis un M. Razma, kuri finālā ar 4:1 pārspēja “Paddy Whelan’s” kluba šautriņu metējus Jāni Pinku un Valteru Melderi. Trešo vietu kungiem ieņēma Jānis Kupšis no Nīcas pārī ar Aivaru Šutku no Viļāniem, kā arī Guntars Stipins ar Reno Rogu no Vecumniekiem.

Latvijas reitinga sezonas kopvērtējumā vīriem uzvarēja M. Razma, bet dāmām Zeltīte Strade no Smiltenes Dārta kluba, otrajā vietā atstājot I. Bauzi.

M. Razma savu šā gada pēdējo starptautisko turnīru decembra sākumā aizvadīja Nīderlandē, kur neveiksmīgi startēja “Zuiderduin Masters 2014” sacensībās. Priekulnieks vietu turnīrā nopelnīja ar organizatoru ielūgumu tāpēc grupu turnīrā spēkojās ar diviem reitingā augstāk stāvošiem šautriņu metējiem.

Vispirms sāpīgi ar 4:5 tika zaudēts Anglijas šautriņu metējam Džeimijam Hjūzam, pret kuru cīņas sākumā M. Razma atradās zaudētāja lomā ar 0:3. Pēc tam ar 0:5 tika zaudēts Nīderlandes sportistam Janam Dekeram. Par turnīra uzvarētāju kļuva Dž. Hjūzs.

Pirms tam M. Razma izcīnīja 17. vietu 577 kungu konkurencē Beļģijas turnīrā “Sunparks Masters”. Savukārt sacensībās “Čehijas Open 2014” tika piedzīvots zaudējums jau ceturtajā kārtā, kas deva tikai 65. vietu. Vēl M. Razma šoruden piedalījās “Džērsijas Open” turnīrā, kurā ieguva 17. vietu. Tajā devītā bija priekulniece L. Upeniece.

Šauļos novembra beigās Lietuvas un Baltijas reitinga sacensībās “Zelta bulta 2014” kungu konkurencē uzvarēja A. Strēlis, bet kalētnieks Andris Ziemelis bija piektajā vietā. Dāmu konkurencē trešā bija L. Upeniece, bet piektā palika I. Bauze.