Rastorgujevs izcīna ceturto vietu Pasaules kausa iedzīšanas sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma 12,5 kilometru iedzīšanas distancē Vācijas pilsētā Oberhofā sestdien sašāva visus 20 mērķus un izcīnīja ļoti augsto ceturto vietu, atkārtojot karjeras augstvērtīgāko rezultātu.

Startējot no sprintā ieņemtās 28.pozīcijas, Rastorgujevs pēc pirmās šaušanas bija pakāpies uz 15.vietu, bet augstā precizitāte otrajā šaušanā viņam deva jau devīto vietu. Pateicoties arī ātrajai slēpošanai, ceļā uz trešo šaušanu Latvijas vadošais biatlonists pakāpās jau uz piekto vietu, bet pēc šaušanas bija ceturtais.

Arī ceturtajā šaušanā Rastorgujevs noguldīja visus mērķus, izcīnot ļoti stabilu ceturto vietu.

Iepriekšējo reizi Rastorgujevs ceturto vietu pagājušās sezonas beigās izcīnīja Sočus notikušā Pasaules kausa posma sprinta sacensībās. Tāpat viņš pagājušajā sezonā divreiz spēja izcīnīt desmitās vietas, bet šosezon iedzīšanas sacensībās Rastorgujevs reizi spēja finišēt devītais.

Dramatiska cīņa bija arī par uzvaru. Pirmos 17 šāvienus nekļūdīgi sašāva leģendārais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens, bet pēdējā šaušanā viņš viņš pieļāva divas kļūdas un finišā par 35,6 sekundēm par atpalika no sava tautieša Ēmila Hegles Svendsena no Norvēģijas.Savukārt trešo vietu izcīnīja Pasaules kausa līderis Martēns Furkads no Francijas, kurš Svendsenam zaudēja minūti, bet Rastorgujevu apsteidza par 12 sekundēm.

Piektdien notikušajā sprintā Rastorgujevs ieņēma 28.vietu. Sacensībām noritot biezas miglas apstākļos un uz ļoti apšaubāmas kvalitātes sniega, Latvijas izlases līderis spēja nopelnīt 13 Pasaules kausa kopvērtējuma punktus un kā vienīgais no latviešiem kvalificēties iedzīšanas distancei.

Citviet piektdienas sprintā Edgars Piksons ierindojās 65.vietā, bet Rolands Pužulis finišēja 91.pozīcijā starp 95 sportistiem.

Svētdien paredzēts masu starts, kurā varēs startēt arī Rastorgujevs, bet pirms tam šodien plkst.18 notiks arī desmit kilometru iedzīšanas sacensības sievietēm.

Pievieno komentāru

Sports