Rastorgujevam piemērota pagaidu diskvalifikācija antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ

Biatlona integritātes vienība (BIU) piemērojusi pagaidu diskvalifikāciju labākajam Latvijas biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, ceturtdien ziņo Starptautiskā Biatlona savienība (IBU).

BIU apstiprina, ka Latvijas biatlonists Rastorgujevs ir uz laiku atstādināts no sacensībām iespējamas antidopinga noteikumu pārkāpšanas (ADRV) dēļ, kas izpaudusies atrašanās vietas noteikumu pārkāpuma formā saskaņā ar IBU Antidopinga noteikumu 2.4.punktu, vēsta IBU, vēsta LETA.

BIU lēmums ir pieņemts pēc tam, kad Rastorgujevs trīs reizes 12 mēnešu laikā nav atradies paziņotajās vietās un nav bijis pieejams dopinga kontrolei.

"BIU ir stingri apņēmusies ievērot starptautiskos atrašanās vietas noteikumus, saskaņā ar kuriem sportista pienākums ir pareizi reģistrēt un detalizēti norādīt savu atrašanās vietu, lai viņi jebkurā brīdī varētu tikt pakļauti pārbaudēm ārpus sacensībām," teikts paziņojumā.

Saskaņā ar pasaules antidopinga kodeksu sportists ir atbildīgs par pareizu un detalizētu atrašanās vietas norādīšanu.

Sportistam ir divas nedēļas laika, lai sniegtu paskaidrojumus.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Latvijas Biatlona federācijas (LBF) viceprezidents Gundars Upenieks, LBF nevar komentēt lietas apstākļus.

"Varam apstiprināt tikai to pašu, kas teikts IBU paziņojumā. Lietas apstākļi tika precizēti vairākus mēnešus un zinājām par šo gadījumu. Nevaru sniegt nekādus paskaidrojumos, to var darīt tikai Andrejs," teica Upenieks.

Ceturtdienas vakarpusē aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar biatlonistu, lai noskaidrotu lietas apstākļus.

Kā teikts IBU integritātes noteikumos, ja sportists atzīts par vainīgu, maksimālais termiņš par šāda veida pārkāpumu ir divu gadu diskvalifikācija ar iespēju to samazināt līdz vienam gadam. Diskvalifikācijas termiņu var samazināt, nosakot sportista vainas pakāpi. IBU lēmumu pēc tam var pārsūdzēt Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Lai pasargātu šīs lietas konfidencialitāti, BIU pašlaik nesniegs papildu komentārus.

Ceturtdien Rastorgujevs bija pieteikts startam sprinta sacensībās Pasaules kausa posmā Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā.

Pirms ceturtdienas starta Latvijas biatlonists ar 103 punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā sprintā ieņem 25.vietu, bet visu disciplīnu summā ar 255 punktiem ir 24.pozīcijā.


Pievieno komentāru

Sports