Rastorgujevam ar vienu kļūdu 16. vieta Soču posma sprinta sacensībās

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja 16.vietu 2014.gada ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos notiekošā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, astotā, posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Divās šaušanās Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu un finišā par minūti un 23,1 sekundi atpalika no ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnījušā Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāja Martēna Furkada no Francijas.

Furkads šoreiz šaušanās bija nekļūdīgs un finišā par 42,3 sekundēm atpalika no tuvākā konkurenta Jevgēņija Ustjugova no Krievijas, kurš pieļāva vienu kļūdu.

Savukārt trešo vietu izcīnījušais norvēģis Henriks L'Ābē Lunns uzvarētājam zaudēja 51 sekundi.

Pārējie Latvijas sportisti atkal distanci veica neveiksmīgi. Artūrs Koļesņikovs ar četrām kļūdām šaušanās no uzvarētāja atpalika piecas minūtes un 20,5 sekundes, kas deva 97.vietu starp 101 finišējušo sportistu, bet Krišjānis Meirāns ar četrām kļūdām bija vēl par vairāk nekā divām minūtēm lēnāks un palika 100.pozīcijā.

Plkst.17 sāksies 7,5 kilometru sacensības dāmām, kurās Žannai Juškānei ticis 95.numurs.

Kā ziņots, posms ceturtdien sākās ar 15 un 20 kilometru individuālajām sacensībām, kurās par sevi visai biatlona sabiedrībai lika runāt Rastorgujevs, - Latvijas izlases līderis ar vienu kļūdu šaušanā izcīnīja augsto ceturto vietu. Lai Latvijai sagādātu pirmo medaļu Pasaules kausa apritē pēc septiņu gadu pārtraukuma, Rastorgujevam pietrūka 17,5 sekunžu.

Rastorgujevs veiksmīgs bija arī iepriekšējā posmā Norvēģijā, kur nestartēja vairāki sportisti no vadošajām komandām, - viņam bija desmitā vieta sprintā, atkārtojot savu tā brīža karjeras rekordu, iedzīšanas sacensībās tika izcīnīta 13.vieta, kas ir sportista karjeras trešais labākais rādītājs, bet debijas sacensībās masu startā Latvijas pārstāvim bija 28.pozīcija.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Furkads ar 1132 punktiem nostiprinājās līderpozīcijā, bet viņam ar 751 punktu seko četrkārtējais šī gada pasaules čempionāta uzvarētājs Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas. Tā kā norvēģis Sočos izlaiž otro posmu pēc kārtas, Furkads jau priekšlaicīgi otro reizi pēc kārtas kļuvis par Lielā kristāla globusa ieguvēju. Trešais ar 694 punktiem ir Slovēnijas pārstāvis Jakovs Faks, kurš sprintā finišēja vienu vietu virs Latvijas izlases līdera.

Rastorgujevs ar 229 punktiem pakāpies uz 34.vietu kopvērtējumā, bet Edgars Piksons ar diviem punktiem atrodas 100.pozīcijā.

Posma noslēgumā svētdien norisināsies stafetes.

Pēc posma Sočos noslēdzošais, devītais, Pasaules kausa posms notiks citā Krievijas pilsētā Hantimansijskā.

Pievieno komentāru

Sports