Rastorgujevam 17.vieta Olimpiādes sprinta distancē

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja 17.vietu Soču olimpisko spēļu desmit kilometru sprinta distancē.

Latvijas pārstāvis vienīgo kļūdu, kas viņam liedza cīnīties par medaļām, pieļāva šaušanā guļus, bet stāvus šaušanā, kas viņam ierasti sagādājusi problēmas, Rastorgujevs bija nekļūdīgs.

Par čempionu tikmēr kļuva slavenais Norvēģijas biatlonists Ūle Einārs Bjērndālens, kurš kļuvis par dalītu medaļām bagātāko sportistu ziemas Olimpiādes vēsturē.

Kopumā sacensībās startēja 87 sportisti.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju pārstāvēja deviņi biatlona sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem.

Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās. Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. Šīs ir viņa otrās olimpiskās spēles.

Pievieno komentāru

Sports