"Rally Talsi" ceremoniālais starts pēc 60 dienām

Šodien, 18. martā, publiskots Rally Talsi pirmais oficiālais dokuments Rallija Gids 1, kas vienlaicīgi iesāk arī rallija rīkošanas aktīvāko posmu, kas turpināsies vēl 60 dienas līdz pat Rally Talsi ceremoniālajam startam 17. maijā. Rallija Gidā 1 apkopoti sacensību galvenie fakti, lai sportisti varētu veikt pilnvērtīgu sagatavošanos rallijam, informē sacensību preses sekretārs Jānis Unbedahts.

Vienlaicīgi ar Rallija Gida 1 publicēšanu, spēkā stājušies arī īpašie noteikumi par Aizliegtajām teritorijām. Tās ir teritorijas Talsu apkārtnē, kurās sacensību dalībnieku uzturēšanās līdz pat rallija norises laikam iespējama tikai ar rallija rīkotāja RA EVENTS, SIA atļauju. Šī ir ierasta prakse rallija rīkošanā, kas nodrošina pēc iespējas līdzvērtīgākus sportiskos apstākļus kā vietējiem, tā ārvalstu „Laika apstākļi šogad ir visnotaļ mainīgi un neprognozējami. Arī šobrīd uzsnigušais sniegs rada iespaidu, ka Rally Talsi vēl ir tālu aiz pakalniem, tomēr kalendārs vēsta par pretējo un līdz Latvijas rallija čempionāta vasaras sezonas startam atlikuši jau mazāk par diviem mēnešiem,” iesāk Rally Talsi direktors Raimonds Strokšs. „Šobrīd rallija plānošanas posmu ir nomainījušas praktiskas organizatoriskas darbības, kas sākas ar 11 ātrumposmu sagatavošanu,kuros iekļausim gan skatītāju un sportistu vēl nesen iepazītus ceļu posmus, gan sekcijas, kas pēdējos gadus Rally Talsi nav izmantotas. Rallija programmā būs arī talsinieku iecienītais pilsētas ātrumposms, kurā šogad esam paredzējuši izvietot tramplīnu,” tā Raimonds Strokšs.

„Ar prieku un lepnumu varu apliecināt, ka Rally Talsi būs! Tas ir pavasara sākums, motorsvētki, starptautiskas sacensības, tikšanās prieks, „ballīte”, tradīcija un jaunums vienlaikus, mūsu vērtību apliecinājums un fantastisks notikums. Organizatoru, cilvēku paaudzes mainās, bet Talsu rallijs paliek un attīstās kā stabila vērtība. Katru gadu jauni pārdzīvojumi, jauni līderi, pat pārsteigumi. Divas intensīvas rallija dienas, tad gads gan atmiņām, gan jaunu sacensību rīkošanai,” par rallija nozīmi saka Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus.

Rally Talsi rīkotājs RA EVENTS uz sacensībām Talsos arī šogad aicinājis vairākus tuvāku un tālāku valstu rallija čempionus. „Čempionu Rallijs jau kļuvis par neiztrūkstošu sacensību sastāvdaļu, un arī šogad jau esmu runājis ar vairākiem čempioniem par viņu dalību Rally Talsi. Dalībnieki šobrīd vēl aktīvi plāno savus vasaras plānus, tāpēc pieliksim visas pūles, lai Čempionu Rallija tradīcija turpinātos arī 2014. gadā,” atklāj Raimonds Strokšs.

Rally Talsi jeb Čempionu Rallijs šogad būs ceturtais Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posms un norisināsies ierastajā „sestdiena-svētdiena” formātā 17. un 18. maijā. Kā ziņots iepriekš, Rally Talsi šogad būs ar starptautisku nozīmi, jo bez LRČ posma, Talsos norisināsies arī Lietuvas autorallija čempionāta (LARČ), Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta un NEZ Junioru čempionāta posmi.

Pievieno komentāru

Sports