"Rally Liepāja" pieteicies negaidīti liels spēcīgu ekipāžu skaits

Šobrīd ir publicēts pilns dalībnieku saraksts drīzumā gaidāmajam Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmam, kas notiks Latvijā, un kļuvis zināms, ka 16 ekipāžas startēs ar spēcīgo R5 un S2000 klašu automašīnām, vēsta sportacentrs.com.

Saraksts šeit.

"Rally Liepāja" risināsies no 31. janvāra līdz 2. februārim, bet dalībai ERC ieskaitē ir apstiprinātas kopumā 55 ekipāžas.

Ar jaudīgajām "Ford Fiesta R5" automašīnām uz starta redzēsim četrkārtējo Polijas čempionu Kajetanu Kajetanoviču, ātros igauņu pilotus Raulu Jētsu un Timmu Korgi, kā arī itāli Marko Tempestini. Ja Kajetanovičam un Tempestini ir vismaz neliela pieredze pie šī auto stūres (katram pa diviem rallijiem), tad Jētss un Korge ar to startēs pirmo reizi.

Vēl 12 braucēji brauks ar S2000 klases automobiļiem, kas skaitās gandrīz tikpat spēcīgi. Šeit jāuzsver "Skoda" rūpnīcas pārstāvji Esapeka Lapi, kurš ir 2012. gada Somijas čempions, kā arī jaunais vācu talants Zeps Vīgands. "Peugeot" uz "Rally Liepāja" sūta bijušo JWRC un SWRC čempionu Kreigu Brīnu, kurš Latvijas ERC posmā startēja jau pirms gada, toreiz izcīnot otro vietu.

Lai gan latvieši šoreiz ar jaudīgākās klases tehniku nestartēs (pērn ar RRC auto brauca Raimonds Kisiels), viens mūsu valsts pārstāvis uz starta tomēr būs redzams. Tas būs krievs Vasīlijs Grjazins, kurš startē ar Latvijas licenci, pārstāvot Latvijas komandu SRT. Viņa rīcībā būs "Ford Fiesta S2000". Vēl ar S2000 auto startēs Oleksijs Tamrazovs, Antonins Tlustaks, Žans-Mišels Raū, Roberts Adolfs, Simone Tempestini, Roberts Konzani, Jaromirs Tarabuss un Jaroslavs Orsaks.

Eiropas čempionāta ieskaitē ar pilnpiedziņas mašīnām brauks tikai divi latviešu piloti. Tie būs Jānis Vorobjovs un Mārtiņš Svilis, kurš savu A+ klases auto nomainījis pret N4 ieskaites agregātu. Vorobjovs startēs ar "Mitsubishi Lancer EVO X", bet Sviļa rīcībā būs "Mitsubishi Lancer EVO IX".

Savukārt divu riteņu piedziņas klasē R2 uz starta izies piloti Ralfs Sirmacis, Kristaps Feldmanis un Nauris Bruņinieks, kuriem pretī stāsies pagājušā gada ātrākie Latvijas ERC posma braucēji Risto Immonens un Stefans Lafevrē, kā arī vēl 18 citas ekipāžas. R2 klasē uz starta redzēsim braucējus no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas, Polijas, Itālijas, Rumānijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Portugāles, Čehijas, Francijas, Somijas un Lielbritānijas.

Pievieno komentāru

Sports