"Rally Liepāja" 2017. gadā notiks no 6. līdz 8. oktobrim

Rally Liepāja, kas jau piekto reizi iekļauts FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā, norise Liepājas un Kuldīgas apkārtnē 2017. gadā plānota no 6. līdz 8. oktobrim. FIA Eiropas rallija čempionātā šobrīd iekļauti kopumā astoņi ralliji, saglabājot iespēju to skaitu palielināt līdz desmit. Šogad notikušajā Rally Liepāja uzvarēja latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins, kura FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā.

2017. gadā FIA Eiropas rallija čempionātam (ERČ) pievienosies Rally di Roma Capitale, kļūstot par vienu no astoņiem kalendārā jau iekļautajiem posmiem pirms tā galīgās apstiprināšanas FIA pasaules motoru sporta padomē, kas norisināsies 30. novembrī Vīnē (Austrija). Asfalta seguma rallijs Rally di Roma Capitale ietvers arī ātrumposmu gar slaveno Kolizeju, un tā būs ERČ atgriešanās Itālijā kopš 2013. gadā notikušā Rally Sanremo, informē "Rally Liepāja" preses pārstāvis Jānis Unbedahts.

Rally di Roma Capitale pievienojas vēl septiņiem izziņotajiem FIA Eiropas rallija čempionāta 2017. gada sezonas posmiem: Acropolis Rally**, Azores Airlines Rallye, Barum Czech Rally Zlín, Cyprus Rally, Rally Islas Canarias El Corte Inglés, Rally Liepāja un Rally Rzeszow. Tikmēr trīs no šogad notikušajiem rallijiem ERČ kalendārā vairs neatgriezīsies, tajā skaitā arī ierasti jūlijā rīkotais auto24 Rally Estonia, tādējādi Rally Liepāja nākamgad būs vienīgais Baltijas valstīs notiekošais FIA Eiropas rallija čempionāta posms.

FIA Eiropas rallija čempionāta rīkotājs Eurosport Events šobrīd apsver iespēju 2017. gada kalendāram pievienot vēl ne vairāk kā divus rallijus, palielinot kopējo čempionāta posmu skaitu līdz desmit. Paredzams, ka ERČ kopvērtējumā tiks skaitīti seši labākie sezonas rezultāti.

FIA ERČ Junioru čempionātā plānoti seši posmi, no kuriem divas sacensības notiks pa grunts seguma ceļiem, bet atlikušās – uz asfalta seguma ceļiem. Šobrīd apstiprinātas ir pieci no sešiem posmiem, tajā skaitā arī Rally Liepāja, kas FIA ERČ Junioru čempionātā iekļauts ceturto reizi. FIA ERČ Junioru čempionāta kopvērtējumā tiks skaitīti četri labākie rezultāti.

“Man ir liels prieks, ka Latvija ir tikai viena no trim valstīm, kas FIA Eiropas rallija čempionāta posmu sarīkojusi ik gadu, kopš tā rīkošanu 2012. gadā pārņēma Eurosport Events. Šobrīd apstiprināti ir astoņi posmi (par diviem mazāk kā šogad), kas katram rallijam piešķirs lielāku sportisko nozīmi, ļaujot gaidīt vēl plašāku dalībnieku skaitu. Līdzīgi, kā tas bija šogad, Rally Liepāja norise čempionāta izskaņā piešķirs sacensībām īpašu intrigu, jo tieši Latvijā var tikt noskaidroti Eiropas čempioni! Turklāt Rally Liepāja norises pārcelšana no februāra uz oktobri dos iespēju vairāk kā 30 miljoniem Eurosport skatītāju visā pasaulē parādīt, ka Latvija ir krāšņs ceļojumu galamērķis ne tikai ziemā, bet arī rudenī!” atzina RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

„Esam priecīgi apvienot spēkus ar Motorsport Italia, kuri Rally di Roma Capitale izveidoja pirms trīs gadiem un ir padarījuši to par vienu no labākajiem Itālijas čempionāta rallijiem. Papildu tam, ir lieliski turpināt mūsu ilgtermiņa sadarbību ar Eiropas labākajiem asfalta un grunts rallijiem. 2017. gada sezonā būs ne vairāk kā desmit posmi un šobrīd izziņotajam kalendāram mēs plānojam pievienot vēl vismaz vienu ralliju Centrāleiropā!” FIA Eiropas rallija čempionāta koordinators Žans-Batiste Lejs.

Provizoriskais 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārs*:
2. - 4. marts    Azores Airlines Rallye    (Portugāle, grunts)
31. marts - 2. aprīlis    (tiks precizēts)**    (Dienvideiropa, grunts)
4. - 6. maijs    Rally Islas Canarias El Corte Inglés    (Spānija, asfalts)
2. - 4. jūnijs    Acropolis Rally**    (Grieķija, grunts)
16. - 18. jūnijs    Cyprus Rally    (Kipra, asfalts/grunts)
3. - 5. augusts    Rally Rzeszow    (Polija, asfalts)
25. - 27. augusts    Barum Czech Rally Zlín    (Čehija, asfalts)
15. - 17. septembris    Rally di Roma Capitale    (Itālija, asfalts)
6. - 8. oktobris    Rally Liepāja    (Latvija, grunts)
3. - 5. novembris    (tiks precizēts)**    (Centrāleiropa, asfalts)

Provizoriskais 2017. gada FIA ERČ Junioru čempionāta kalendārs*:
2. - 4. marts    Azores Airlines Rallye    (Portugāle, grunts)
4. - 6. maijs    Rally Islas Canarias El Corte Inglés    (Spānija, asfalts)
25. - 27. augusts    Barum Czech Rally Zlín    (Čehija, asfalts)
15. - 17. septembris    Rally di Roma Capitale    (Itālija, asfalts)
6. - 8. oktobris    Rally Liepāja    (Latvija, grunts)
3. - 5. novembris    (tiks precizēts)    (Centrāleiropa, asfalts)

* FIA Eiropas rallija čempionāta provizoriskais kalendārs vēl jāapstiprina FIA pasaules motoru sporta padomes (Word Motor Sports Council) sēdē, kas paredzēta 30. novembrī, Vīnē (Austrija).

** Jānoslēdz vienošanās ar Eurosport Events par posma iekļaušanu FIA Eiropas rallija čempionātā

Pievieno komentāru

Sports