Rallisti Vecpilī iestāda jaunu ķirsīti 3

Šodien, 12. septembrī, Vecpils slavenajā ātrumposmā tika iestādīts jauns ķirsītis. To iestādīja tieši tajā pašā vietā, kur rallija "Kurzeme 2009" laikā leģendāro ķirsīti nolauza Venta Bičuļa un Agra Roskoša ekipāža.

Ķirsīša stāds ar Vecpils pagasta ilggadējā vadītāja Mārtiņa Bites palīdzību tiks atvests no Pūres. Viņš stāsta, ka pats ralliju skatījies negadījuma vietā. Skats bijis varens. "Ķirsis pa gaisu lidoja, bembuks vēlās pa apakšu, beigās tas ķirsis bija virsū bembukam," atminas M. Bite.

Stādīšanā piedalījās gan leģendārā ķirsīša nolauzēji, gan "Kurzemes" direktors Uldis Hmieļevskis, Durbes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzēvičs, "Liepājas rallija komandas" braucēji, klāt bija arī Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Dainārs Dambergs, folkloras kopa "Atštaukas" un fani.

Viens no "Kurzemes" rīkotājiem Aigars Bite svinīgajā notikumā pauda cerību, ka izdosies sagaidīt jaunā ķirsīša pirmo ražu. "Nākamgad jābrauc no pretējā virziena," viņš ieteica.

"Nepareizi toreiz uzrakstījām stenogrammu, šo līkumu pierakstījām kā pārāk lēzenu. Pārāk ātri nācām virsū līkumam, kad bijām tajā iekšā, pacēla amortizatorus gaisā, slīdējām ārā, tur vairs neko nevarēja izdarīt, nekā traka nebija, mīksts krietiens," stāsta A. Roskošs.

Jau rakstījām, ka ķirsītis ir viens no Vecpils un arī rallija "Kurzeme” simboliem. Leģendārais ķirsītis auga ļoti viltīgā trases vietā, kurā ir kļūdījušās daudzas ekipāžas, taču vienmēr tās ir apbraukušas pagrieziena ārmalā augošo kociņu pa vienu vai pa otru pusi.

Video, kur iestāda šķirnes 'Severnaja' ķirsīti skatīt šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Sports