Rallijsprintā „SKY Kauss” ar pirmo numuru Svilis/Aizsilnieks

Rīt, 19. septembrī Birzgales apkaimē risināsies rallijsprints „SKY Kauss”. Ar pirmo starta numuru trasē dosies Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks („Mitsubishi EVO 8”). „Road” klases dalībniekiem pirmā ātrumposma starts plkst. 12.45, bet sporta automašīnām – plkst. 13.05.

Sacensībām pieteikušās 59 ekipāžas, astoņas no tām startēs „Road” klasē, kas distanci veiks pēc regularitātes principa. Tieši „Road” braucēji trasē dosies pa priekšu – pirmā ātrumposma starts viņiem paredzēts plkst. 12.45. Plānots, ka pirmā sporta automašīna startēs plkst. 13.05. Provizoriski otrā apļa starts plkst. 14.25 („Road” – 14.05), bet trešā apļa plkst. 15.55 („Road” – 15.35). Ātrumposmi satiksmei tiks slēgti no plkst. 11.45 un kustība tiks atjaunota tikai pēc sacensību beigām. „SKY Kauss” tiks aizvadīts pēc klasiskā rallijsprinta noteikumiem – divi ātrumposmi būs jāveic trīs reizes katrs, bet sliktākais rezultāts katrā tiks atmests. Abi ātrumposmi (7,05 km un 6,90 km) izveidoti tiešā Birzgales tuvumā. Daļa no pirmā „dopa” pirms pāris gadiem izmantota minirallijā „Ķekava 2007”.

Visiem sacensību dalībniekiem tiks izsniegta rallija vecmeistaru ekipāžas Ivara Caunes/Vladimira Barinova sastādītā ātrumposmu stenogramma, būs arī iespēja uzdot jautājumus leģendārajam pilotam. Abi ātrumposmi ir diezgan ātri, tomēr netrūkst interesantu vietu skatītājiem. Sacensību rīkotājs Juris Aperāns līdzjutējiem iesaka doties uz pirmā ātrumposma beigu daļu, kur abos virzienos no asa kreisā līkuma atrodami labi skatupunkti, un atgādina, ka autosports ir paaugstinātas bīstamības sporta veids, tāpēc skatītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jāievēro drošības prasības. Rallijsprinta centrs atradīsies Birzgales pagasta pārvaldes ēkā (sekot norādēm).

Ielūkojoties dalībnieku sarakstā jāsecina, ka galvenā cīņa par uzvaru absolūtajā ieskaitē varētu risināties starp Mārtiņu Svili/Aivi Aizsilnieku („Mitsubishi EVO 8”), Matīsu Mežaku/Ingu Dimdiņu („Mitsubishi Lancer”) un Staņislavu Travņikovu/Konstantīnu Samušiu („Mitsubishi Lancer”). Pirms trim nedēļām rallijā „Kurzeme 2009” no šī trio nedaudz ātrāks izrādījās Svilis, bet Travņikovam sacīkstes beidzās Vecpils ātrumposmā pēc kūleņa. Pēc ilgāka pārtraukuma trasē redzēsim Artūru Priednieku/Jāni Kirkovaldu, kuri palikuši uzticīgi „Citroen Xsara”.

Debiju rallijsprintā piedzīvos 15 gadus vecais Ralfs Sirmacis („VW Golf”), kurš startēs kopā ar pieredzējušo rallistu Uldi Gauju. Sirmacis tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem jaunajiem braucējiem un par to liecina arī rezultāti – 2008. gada Ziemeļeiropas zonas (NEZ) čempions krosartu CK 125 klasē un 2009. gada Latvijas kroskartu čempions. Jaunais pilots ir izmēģinājis spēkus arī braucot ar automašīnu, startējot dažādās LAF Standarta Automobiļu komisijas rīkotajās sacensībās. Labākais sasniegums – otrā pozīcija Latvijas ziemas autosprinta čempionāta posmā „Brīvkalnu” trasē. Savukārt Gauja savu prasmi strādāt ar jaunajiem autobraucējiem jau pierādījis, ilgu laiku būdams Jāņa Kārkliņa stūrmanis un skolotājs. Protams, debijas reizē no Sirmača netiek pieprasīti augsti rezultāti, jo galvenais uzdevums ir adaptēties jaunajā disciplīnā un krāt pieredzi, veicot pēc iespējas vairāk ātrumposmu kilometrus.

Pievieno komentāru

Sports