Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rallijsprintā „Kalnamuiža 2009” pirmais starta numurs Vorobjovam/Zicānam

Latvijas rallijsprinta čempionāta trešā posma – rallijsprinta „Kalnamuiža 2009”, kas šo svētdien, 3. maijā risināsies Kurzemes ceļos, starta sarakstā atrodamas 76 ekipāžas. Ar pirmo starta numuru trasē dosies 4WD+ klases līderi Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns („Mitsubishi EVO”).

Dažas iepriekšējās sezonas visi bija pieraduši, ka pirmais starta numurs parasti rotāja nu jau četrkārtējo čempionu Jāņa Dūča/Aivara Anevica melnā „Mitsubishi EVO” sānus, savukārt šogad neapšaubāmu favorītu statusu izpelnījušies Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns („Mitsubishi EVO”). Pēc iespaidīgā snieguma abos ziemas rallijsprintos, kad tuvākie sāncenšus tika apsteigti par vairākām minūtēm, Vorobjova ekipāža, kurai rallijsprintā „Kalnamuiža 2009” piešķirts pirmais starta numurs, kā galvenā pretendente uz uzvaru uzsāks arī vasaras sezonu. Būs interesanti pavērot, ko titulētā rallista tuvājie sekotāji 4WD+ klases ieskaitē Arvis Arums/Gatis Balgalvis („Subaru Impreza”, 2. numurs) un Rolands Mēnesis/Māris Ziediņš („Mitsubishi EVO IX”, 3. numurs) būs sagatavojuši, lai spētu izrādīt sīvāku konkurenci nekā ziemā. Līdzjutējus noteikti interesēs arī OPEN klases, kuras rezultāti netiks vērtēti rallijsprinta ieskaitē, ātrāko ekipāžu sniegums. Rallijsprintam „Kalnamuiža 2009” pieteikušies pieci ar „Mitsubishi EVO” braucoši piloti – Mārtiņš Svilis (7. numurs), Matīss Mežaks (8. numurs), Mārtiņš Skakauskis (9. numurs), Andris Lontons (10. numurs) un Raimonds Kisiels (11. numurs). Ar „Subaru Impreza” startēs Ainārs Sļadzevskis (12. numurs), kurš atmiņā vairāk palicis no laikiem, kad vēl brauca ar „Audi”. Skatītāji Kurzemes ceļos varēs vērot arī Ivara Vasaraudža sniegumu, kurš ar „Mitsubishi EVO” kopā ar stūrmani Pēteri Spredzi veiks „nulles” ekipāžas funkcijas. Sacensībās piedalīsies arī divi junioru vecuma braucēji no Lielbritānijas – Toms Klarks ar „Suzuki Swift” (48. numurs) 1600 klasē un Osians Praiss ar „Renault Clio” (58. numurs) OPEN grupā.
 
Svētdien, 3. maijā sportistiem būs jāveic trīs ātrumposmi katrs divas reizes – „Laidi”, „Kalvene” un „Vecpils”. Vietējo iedzīvotāju protestu dēļ rallijsprinta organizatoriem diemžēl nācies par 2 km saīsināt sākotnējo „Laidu” ātrumposmu versiju, kura garums tādējādi būs 6,31 km. Šis ātrumposms, kurš rallijsprinta čempionāta braucējiem būs jauns, ir grūti sasniedzams līdzjutējiem. Droši vien skatāmākās vietas visām gaumēm meklējamas slavenajā „Vecpils” ātrumposmā. 2008. gada septembrī, kad šādā konfigurācija „Vecpils” ātrumposms tika veikts rallijsprinta „Aizpute 2008” ietvaros, vairākas ekipāžas piedzīvoja iespaidīgas avārijas, kurās par laimi cieta tikai tehnika. Līkumā pie Kaģenes dīķa, kur pērn, pēc kūleņošanas no vairākus metrus augstas kraujas, grāvī iekrita lietuvieša pilota Vilmanta Pupius vadītais „Renault Clio”, plānots uzstādīt bufeti. Skatītāji šo vietu var atrast, no Vecpils braucot Stroķu Acs bezdibeņa ezera virzienā un pēc tam kājām veicot nelielu attālumu ātrumposma starta virzienā. Lai samazinātu vidējo ātrumu un paaugstinātu sacensību drošību, ātrumposmos būs uzstādīti ātruma slāpētāji – „Vecpilī” tādi būs trīs, bet pārējos „dopos” pa vienam. Sakarā ar to, ka šoreiz visas sacensību norises, ieskaitot dokumentu pārbaudi un trases pierakstīšanu, ietilpinātas vienā dienā, netipiski vēls ir sacensību starts - plkst. 14 pie viesību nama „Kalnamuiža”. Interesanti, ka no starta distancē paralēli dosies gan „ROAD” ieskaites braucēji, kuri sacenšas pēc regularitātes principa, gan ekipāžas ar speciāli sportam sagatavotām automašīnām, taču pirmajā sekcijā abu grupu dalībniekiem distance atšķirsies. Otrajā sekcijā ātrumposmu ceļus veiks arī „ROAD” klase, turklāt kā pirmā. Starp abām sekcijām paredzēts servisa parks Tebrās. Ņemot vērā ilgstošo periodu bez lietus, var prognozēt, ka neērtības gan braucējiem, gan skatītājiem sagādās putekļi.
Rallijsprintu „Kalnamuiža 2009” rīko biedrība „B&K rallijs”. Atbalstītāji: viesību nams „Kalnamuiža”, www.pienamuzejs.lv.

Plašāka informācija pieejama www.autosport.lv

Latvijas rallijsprinta čempionāta 3. posms „Kalnamuiža 2009”
Ātrumposmu starta laiki (3. maijs)
Nr.    Nosaukums    1.a/m starts*
1.     Laidi 1    14:18        
2.     Kalvene 1    14:56        
3.     Vecpils 1    15:19        
4.     Laidi 2    16:57        
5.     Kalvene 2    17:35        
6     Vecpils 2    17:58
* Laiks norādīts pirmajai sporta automašīnai. ROAD klases dalībniekiem paredzēta daļēji cita distance un grafiks.

Pievieno komentāru

Sports