Rallijs "Kurzeme" būs jauna rallija seriāla "Baltic Rally Trophy" posms

Šogad startēs jauns Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) izveidots rallija sacensību seriāls Baltic Rally Trophy, kurā piecos posmos tiks noskaidroti visu trīs Baltijas valstu un Somijas ātrākie rallija braucēji.

FIA Baltic Rally Trophy ir FIA European Rally Trophy reģionālās sacensības, kur vienā zonā apvienota Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija. Sacensības būs starptautiski reģistrētas, un tas nozīmē, ka arī Krievijas un citu valstu sportistiem tā būs lieliska iespēja cīnīties par ieskaites punktiem, lai dotos tālāk uz Eiropas trofejas izcīņas finālu, kas notiks novembrī Austrijā, informē Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme” preses pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Kopumā Eiropas rallija trofejas izcīņā izveidoti astoņi reģioni – Balkan Rally Trophy, Alpine Rally Trophy, Iberian Rally Trophy, Benelux Rally Trophy, Celtic Rally Trophy, Central Rally Trophy, kā arī Scandinavian Rally Trophy un Baltic Rally Trophy.

Ātrākie braucēji tiks noskaidroti trīs ieskaites klasēs, analogi patlaban Latvijas rallija čempionātā un arī Eiropas čempionātā īstenotajam klašu sadalījumam. Atsevišķa ieskaite izveidota arī pilotiem līdz 27 gadu vecumam, kuri cīnīsies par junioru trofeju.

“Baltijas valstu automobiļu federācijas jau daudzus gadus veiksmīgi sadarbojas, rīkojot kopīgus nacionālo čempionātu posmus. Bieži ātrākās rallija ekipāžas piedalās arī vēl kādā nacionālajā čempionātā, tāpēc jaunizveidoto Baltic Rally Trophy saredzu kā lielisku iespēju visu valstu braucējus pulcēt vienuviet un veicināt gan konkurenci, gan sadarbību,” stāsta Latvijas Automobiļu federācijas Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.

FIA Baltic Rally Trophy sāksies 6.-7.maijā Liepājā ar Ātruma festivālu - ralliju “Kurzeme 2016”, savukārt noslēgsies 22.-23.oktobrī ar ralliju “Latvija”. Divi trofejas izcīņas posmi notiks Lietuvā - “300 Lakes Rally” 12.-13.augustā un “Rally Elektrenai” 9.-10.septembrī, bet seriāla pirmspēdējais posms paredzēts Igaunijā – 7.-8.oktobrī notiekošais “Saaremaa Rally”.

Trīs ātrākās ekipāžas no katras ieskaites klases sezonas beigās dosies uz 17.-19.novembrī Austrijā notiekošo “Rally Waldviertel”, kur kopā ar citu reģionu labākajiem rallija braucējiem cīnīsies par Eiropas rallija trofeju. FIA European Rally Trophy fināls “Rally Waldviertel”, tāpat kā Baltijas zonas noslēdzošais rallijs “Latvija” būs gan ar asfalta, gan ar grants seguma ātrumposmiem.

Pievieno komentāru

Sports