Rallijam "Kurzeme 2016" jau pieteikušās vairāk nekā 20 ekipāžas

Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme 2016” oficiālajā vietnē “rallykurzeme.lv” notiek sportistu pieteikšanās rallijam “Kurzeme”, kas Liepājā un tās apkārtnē norisināsies 6.-7. maijā un būs šī gada pirmais grants rallijs Baltijas valstīs. Jau pieteikušās vairāk nekā 20 ekipāžas.

Rallijs “Kurzeme” būs jaunā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Baltijas rallija kausa  pirmais posms, kā arī Latvijas rallija čempionāta 2. posms un Latvijas rallijsprinta čempionāta 3. posms, informē Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme” preses pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Šogad pirmo reizi Ātruma festivāla programmā iekļauts arī “Lada” kauss, kur atsevišķā ieskaitē sportisti aicināti piedalīties ar automašīnām, kas ražotas pirms 1995. gada, tostarp rallija apritē joprojām populārajām “Lada” automašīnām. Tāpat šogad izveidota īpaša ieskaites grupa tieši kravas automašīnām, jo Baltijas valstīs senākā autorallija vēsture Liepājā 1965. gadā aizsākās tieši ar smago automašīnu ralliju. “Šiem rallija veterāniem būs tas gods atklāt rallija sacensības, popularizējot automašīnas, ar kādām savulaik tika izcīnīti čempionu tituli. Vienlaikus, esam pagodināti atklāt jaunās FIA iniciētās reģionālās kausa izcīņas sacensības, kurās punktus varēs iegūt arī noteiktos Igaunijas un Lietuvas rallijos,  savukārt labākās ekipāžas dosies uz fināla sacensībām Austrijā, lai cīnītos par Eiropas rallija kausu,” stāsta Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme 2016” direktors Uldis Hmieļevskis.

Rallija sacensības sāksies ceturtdienas, 5. maija, vakarā ar testa ātrumposmu, savukārt piektdienā un sestdienā sportistiem ātrumposmos būs jāveic 123 kilometri, kuros iekļauti gan klasiski un jau par leģendāriem kļuvuši ceļi, gan daži tikpat interesanti jaunumi.

Rallija starts tiks dots piektdien, 6. maijā, plkst.16.30 Liepājas ostas promenādē savukārt apbalvošanas ceremonija sestdienas, 7. maija, vakarā plkst.20.30 notiks turpat līdzās esošajā klubā “Fontaine Palace”. “Sacensību trase skatītājiem un arī sportistiem veidota ļoti kompakti, lai iepazīties ar to būtu iespējams vienā dienā, tomēr sportistu ērtībai iepazīšanās un trases dokumentu saņemšana notiks arī ceturtdienā,” stāsta U. Hmieļevskis.

Rallijsprinta dalībniekiem paredzēts vienas dienas formāts - iepazīšanās ar trasi piektdienas rītā, un sacensības dienas otrajā pusē, veicot pirmos piecus sacensību ātrumposmus ar kopējo garumu 53 kilometri. Rallijsprinta sacensību dalībniekiem būs iespējams startēt arī pilnajā rallija distancē.

Dalībniekiem šogad esam sagatavojuši aizraujošu trasi, kas vīsies pa ātrajiem un gleznainajiem Kurzemes ceļiem, kur sportistiem nākas pārvarēt interesantas ātru līkumu pasāžas, viltīgus tramplīnus un pierādīt savu meistarību sarežģītos, taču ļoti baudāmos četrpadsmit ātrumposmos.

Rallijs "Kurzeme" ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, kas pirmo reizi Liepājā notika 1965. gadā. Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās “UPB Energy” kauss ūdens motosportā ātrumlaivām, kas būs Latvijas atklātā čempionāta pirmais posms, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un “Bilesuserviss.lv”. Biļetes cena iepriekšpārdošanā ir 12 eiro, savukārt festivāla nedēļā, no 2. maija, biļetes uz visiem ātrumposmiem maksās 15 eiro. Bērniem līdz 14 gadu vecumam ieeja bez maksas, apmeklējot pasākumu vismaz viena pieaugušā pavadībā un uzrādot vecumu apliecinošu dokumentu.

Pievieno komentāru

Sports