Rallija "Liepāja" organizators Strokšs: Šogad sacensību maršruts ir pavisam citāds

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad rallijā "Liepāja" būs pavisam cits maršruts, kas iepriecinās arī pašus sportistus, izteicies Eiropas autorallija čempionāta otrā posma organizators Raimonds Strokšs.

Kā zināms, rallijs "Liepāja", kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāta pirmie divi posmi, risināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē. Automašīnām būs jāveic 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 240,56 kilometri. Pazīstamākais braucējs šogad būs "M-Sport" komandā braucošais francūzis Braiens Bufjē, kurš sacenšas arī pasaules autorallija čempionātā (WRC).

"Gatavošanās sacensībām noris labi. Liepājas rallijā būs vairāki "dopi", kas patiks gan braucējiem, gan komandām," Strokša teikto citē ERČ organizētāji. "Maršruts, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pavisam citāds, jo tikai viens ātrumposms ir tāds pat kā pirms gada. Savukārt viens būs pilnībā jauns, pat vietējie braucēji to nezinās. Sākumā tajā ir ļoti ātri līkumi un gana plats ceļš, taču vēlāk tas kļūst šaurāks ar vairākiem asiem līkumiem, bet pēc tam atkal kļūst platāks."

Rallija organizatori cer, ka šogad sacensības apmeklēs vairāk skatītāju nekā pērn.

"Cilvēki pirka biļetes jau no pirmās pārdošanas dienas. Tāpat devām iespēju liepājniekiem doties uz sacensībām par zemāku cenu," sacīja Strokšs.

Viņš pauda prieku, ka pēdējo gadu laikā Baltijas valstīs ir arvien vairāk augsta līmeņa rallija sacensību.

"Baltijā esam trīs mazas valstis, bet Latvijā un Igaunijā šosezon būs pa Eiropas čempionāta posmam, bet Lietuva Polijas rallijā uzņems pasaules autorallija čempionāta (WRC) ātrumposmus. Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu pateicis, ka Baltijā norisināsies trīs Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) sacensības, es ieteiktu viņam aiziet pie ārsta. Tas ir lielisks notikums, un Baltijas braucējiem vajadzētu priecāties no sirds," uzskata Strokšs.

Šogad rallijs "Liepāja" risināsies no 31.janvāra līdz 2.februārim.

Pirms gada Latvijas posmā ERČ ieskaitē uz starta izgāja vien 37 automašīnas, bet paralēli šīm sacensībām risināsies arī pirmie divi Latvijas čempionāta posmi, kuriem pieteikušies 32 braucēji.

Pievieno komentāru

Sports