Rallijā "Kurzeme" startēs divkārtējais Lielbritānijas čempions Gajs Vilkss

Divkārtējais Lielbritānijas čempions autorallijā Gajs Vilkss iekļāvis Latvijas autorallija čempionāta piekto posmu - ralliju "Kurzeme" - savā šī gada sacensību kalendārā, aģentūru LETA informēja Latvijas Automobiļu federācija (LAF).

Rallijs "Kurzeme" šogad norisināsies 29. un 30.augustā Liepājā. Sacensību organizatori jau šobrīd prognozē ievērojamu dalībnieku ekipāžu skaitu, jo Liepājā vienlaikus notiks trīs čempionātu posmi - rallija, rallijsprinta un rallija-reida. Turklāt rallija "Kurzeme" dalībnieku pulku plāno kuplināt spēcīgākās Igaunijas un Lietuvas ekipāžas.

Kā ziņoja LETA, iepriekš bija plānots, ka rallijs notiks jūlija vidū, tomēr, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju valstī, autosportistu skaita samazināšanos un organizatorisko izmaksu pieaugumu, LAF prezidijs sacensības vienbalsīgi nolēma pārcelt uz 29. un 30.augustu.

Patlaban savu dalību sacensībās apstiprinājuši gandrīz visi pašreizējās Latvijas autorallija čempionāta sezonas spēcīgākie braucēji gan prestižajā N4 pilnpiedziņas automobiļu ieskaites grupā, gan N3 klasē. Papildu intrigu vieš tas, ka Kurzemes ralliju savā sacensību kalendārā iekļāvis Latvijā jau agrāk startējušais Lielbritānijas rallija čempionāta uzvarētājs Gajs Vilkss. Tāpat kā "BTA Rally Talsi 2009", arī Liepājā uz starta viņš varētu stāties ar kompānijas MML sagatavoto "Mitsubishi Lancer Evo X".

"Ja viss ritēs, kā iecerēts, mēs varētu kļūt par lieciniekiem lieliskai cīņai un Gaja Vilksa mēģinājumam revanšēties mūsu pašu ātrākajam braucējam Aivim Eglem," situāciju pirms starta komentē sacensību organizators Uldis Hmieļevskis. "Viņa uzdevumu varētu apgrūtināt Marko Mertina audzēknis, igauņu jaunā rallija zvaigzne Ots Tanaks un Lietuvas rallija čempions Vītauts Šveds, kuri arī izteikuši varbūtību startēt rallijā "Kurzeme"."
Dalību rallijā "Kurzeme" oficiāli apstiprinājis arī Andis Neikšāns, kurš šosezon startē pasaules autorallija čempionāta WRC "Production Car WRC" (PWRC) ieskaitē un ir uzskatāms par vienu no spēcīgākajiem rallija "Kurzeme" dalībniekiem. Netrūks arī WRC automobiļu spēka demonstrējuma. Uz starta varētu stāties pat trīs pasaules autorallija čempionāta spēkrati.

Rallijs "Kurzeme" šogad notiks divas dienas. Pēc rallija atklāšanas 29.augustā sportistiem būs jāveic divi līdz šim vēl neredzēti pilsētas ātrumposmi. Vakara noslēgumā paredzēts koncerts. Otrajā sacensību dienā tiks aizvadīti astoņi grants ātrumposmi Liepājas apkārtnē.

Biļetes uz rallija ātrumposmiem jau šobrīd ir iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs, turklāt jūlijā tās iespējams nopirkt lētāk.

Jau ziņots, ka Latvijas autorallija čempionāta un kausa izcīņas pirmajā posmā, kas notika Lietuvas pilsētā Utenā, uzvaru izcīnīja ar rezerves mašīnu startējušie Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals, otrajā posmā - rallijā "Sarma 2009" - kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Egle/Jerums, kuri palika nepārspēti arī trešajā posmā, kas marta sākumā pirmo reizi notika ārpus Baltijas robežām - Somijas pilsētas Joensū apkārtnē. Savukārt ceturtajā posmā - "BTA Rally Talsi 2009" pārliecinoši triumfēja ar WRC automašīnu startējušie Ivars Vasaraudzis un Pēteris Spredzis.

Kopvērtējumā N4 klasē pēc četriem posmiem pirmo vietu ieņem Egle/Jerums, kas par 19 punktiem apsteidz Jāņa Vorobjova ekipāžu un teorētiski jau rallijā "Kurzeme" var nodrošināt čempiontitulu.

Pievieno komentāru

Sports