Rallija "Kurzeme" rīkotāji aicina skatītājus būt piesardzīgiem

Ātruma Festivāla - Rallija „Kurzeme 2013” sacensību laikā par drošību trasēs gādās vairāk nekā 200 drošības darbinieku, tomēr skatītājiem jābūt piesardzīgiem arī pašiem un jāievēro drošības noteikumi, atgādina rallija direktors Uldis Hmieļevskis.

Skatītāji nedrīkst atrasties aiz drošības lentēm un nav arī ieteicams stāvēt ar muguru pret trasi. Tāpat nedrīkst atrasties arī līkumu ārmalās, jo sporta automašīnas dažādu iemeslu dēļ var nenoturēties trasē.
 
"Svarīgi ir redzēt trasē notiekošo un jau laikus izplānot savu rīcību, lai nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi reaģēt," stāsta U. Hmieļevskis, aicinot pieredzējušos rallija līdzjutējus palīdzēt nodrošināt kārtību ātrumposmos. "Esiet atbildīgi par līdzcilvēkiem un skatītājiem, kuri ralliju, iespējams, apmeklē pirmo reizi, paskaidrojiet, kur drīkst vērot sacensības un kur tas nav atļauts," sacīja U. Hmieļevskis.
 
Rallija rīkotāji pirms katrām sacensībām cenšas informēt apmeklētājus par nepieciešamajiem drošības pasākumiem - informācija par tiem atrodama arī uz rallija ieejas biļetēm.
U. Hmieļevskis arī uzsver, ka līdzjutējiem nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt atkārtot trasē redzēto. „Ne tikai sportisti ir speciāli trenējušies ātrai braukšanai un slīpējuši savu meistarību, bet arī to rīcībā esošā tehnika ne tuvu nelīdzinās parastai ielas automašīnai, līdz ar to trasē redzētā atkārtošana var beigties bēdīgi gan sev, gan līdzbraucējiem,” uzsver rallija direktors, aicinot nesabojāt svētkus ne sev, ne citiem.

Ātruma festivāla rīkotāji lēš, ka šogad sporta pasākumu varētu apmeklēt daži desmiti tūkstoši skatītāju.
 
Šodien un rīt Liepājā notiks vasaras motorsporta dzīves centrālais notikums - Ātruma Festivāls - Rallijs „Kurzeme 2013”. Šis gads ir īpašs, jo Liepājā notiks ne tikai Latvijas čempionāta posmi rallijā un rallijsprintā, bet arī Igaunijas rallija čempionāta posms.

Kopumā rallijam pieteikušās 105 ekipāžas, no kurām 37 startēs Latvijas, bet 34 – Igaunijas čempionāta ieskaitē, bet 27 ekipāžas veiks saīsinātu distanci kā rallijsprinta dalībnieki.

Ātruma Festivāls rallistiem ceturtdienas vakarā sākās ar testa ātrumposmu, bet oficiālā atklāšana paredzēta šovakar plkst. 16:00. Pēc tās rallisti dosies uz starta, lai pirmajā sacensību dienā kopā veiktu septiņus rallija ātrumposmus Aizputes un Skrundas novadā.

Sestdien, 31. augustā, Liepājas Ostas promenādē pulksten 10:00 tiks dots starts rallija otrajai dienai. Ātruma Festivāla noslēdzošajā dienā skatītāji varēs vērot piecus rallija grants ātrumposmus: Nīcas un Rucavas novadā, kā arī Aizputes un Durbes novadā. Rallija noslēgumā sportisti vēl pēdējo reizi mērosies spēkiem pilsētas ātrumposmā Liepājas ostā.

Pievieno komentāru

Sports