Rallijā "Kurzeme" pārliecinoši uzvar Lukjaņuks; Ķenavs - trešais 5

Par tradicionālā Latvijas rallija "Kurzeme" Liepājas apkaimē uzvarētāju sestdien, 30. augustā, kļuva Krievijas sportists Aleksejs Lukjaņuks ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kas absolūtajā ieskaitē pārliecinoši par 42 sekundēm apsteidza igauni Markusu Abramu ("Mitsubishi Lancer Evo X"). Augsto trešo vietu izcīnīja otaņķnieks Mārcis Ķenavs ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kuru no Igaunijas sportista šķīra tikai sekunde.

Pirmās dienas līderis Jānis Vorobjovs ("Mitsubishi Lancer Evo X") palika ceturtais, lai gan pirms pēdējā ātrumposma pilsētā vēl bija otrais. Sestdien tehnisku problēmu dēļ izstājās arī spēcīgais igaunis Sīms Plangi, kurš bija uzvarējis divos ātrumposmos un atradās vadībā.

REZULTĀTI.

Kā vēsta autorally.lv, cīņa par 2.vietu izvērtās ārkārtīgi sīva, un tās ieguvējs noskaidrojās tikai pēdējā, pilsētas ātrumposmā. SS11 Liepājas osta ātrākais bija igauņu pilots Markus Abrams ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš līdz ar to 2,88 kilometrus garajā ātrumposmā pacēlās no 4.vietas kopvērtējumā uz 2.vietu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājinieks Mārcis Ķenavs ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kuram pēdējā ātrumposmā izdevās apsteigt līdz tam 2.vietā vietā esošo Jāni Vorobjovu ("Mitsubishi Lancer Evo X"). Vienlaikus, M. Ķenavs zaudēja pozīciju M. Abramam un finišā no 2.vietas atpalika 1,16 sekundes.

Rallija sacensību diena ļoti veiksmīgi sākās igauņu braucējam Sīmam Plangi ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš uzvarēja dienas pirmos divus ātrumposmus un izvirzījās rallija vadībā, taču tehniskas problēmas neļāva viņam sacensības turpināt un nācās izstāties.

5.vietā kopvērtējumā ierindojās igauņu braucējs Rolands Muraks ("Mitsubishi Lancer Evo X"), savukārt 6.vietu kopvērtējumā un 1.vietu savā klasē izcīnīja pirmais latvietis pie R5 klases automašīnas stūres Mārtiņš Svilis ("Ford Fiesta R5").

Labākais no lietuviešu braucējiem bija Martins Samuitis ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš rallija kopvērtējumā ierindojās 7.vietā un no uzvarētāja atpalika divas minūtes un divas sekundes.

Neveiksmīgas sacensības izvērtās lietuviešu galvenajai cerībai Vitautam Švedam ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš SS5 "Cēsu alus" piedzīvoja smagu avāriju un bija spiests izstāties. Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem V. Šveds atradās 5.vietā un tikai 2,94 sekundes zaudēja sacensību līderim.

Kopumā rallija sacensību dalībniekiem Ātruma festivālā - rallijā "Kurzeme 2014" bija jāveic 11 ātrumposmi ar kopējo garumu 110,12 kilometri.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Novadnieks

Es zināju,ka Mārcis var!!!!! Ticis pie atbilstošas tehnikas- pierāda, ka ir TOP pilots!!!! Lai izdodas Mārci!!!

pirms 7 gadiem, 2014.08.30 17:25

nu

Protams, nebija ne Grosa, ne Tanaka, ne vēl vairāku Top braucēju, izstājās Plangi, Šveds, bet pārspēt var tikai tos, kas piedalās un būt labākajam latvietim ir gods.

pirms 7 gadiem, 2014.08.30 17:36

vards

Varbūt tas tiešām ir veiksmīgi un likumsakarīgi ka Mārcim pārtrūka sadarbiba ar akadēmiju :) (fani)
Malacis!!!

pirms 7 gadiem, 2014.08.30 21:01

Uzene

Sponsoru $$$ vajag. Un tik jaaamauc! Un Marci - par Prezidentu! Paldies Maarci par Ralliju! 3-2-1 Go!

pirms 7 gadiem, 2014.08.30 23:43

Sports