Rallijā "Kurzeme 2014" būs liela konkurence cīņā par uzvaru 2

Nākamās nedēļas nogalē, no 28. līdz 30. augustam, notiekošā Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" rallija sacensībās būs liela konkurence cīņā par uzvaru, un sacensībām pieteikušās 99 ekipāžas, kas pārstāvēs kopumā astoņas dažādas valstis - Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Monako un Lielbritāniju.

"Rallija "Kurzeme" trasē iekļautie ātrumposmi vienmēr ir piesaistījuši braucējus - Lejaskurzemes ceļi ir ļoti ātri un tehniski, un uzvara šajā rallijā ir sportista izcilības apliecinājums, līdz ar to Liepājā uz starta allaž izgājuši Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu spēcīgākie braucēji. Šis gads nebūs izņēmums - sacensībām pieteikušies un cīņā par uzvaru vai vismaz vietām uz goda pjedestāla iesaistīsies uzreiz vairāki braucēji, un rallija uzvarētāju prognozēt ir ļoti grūti, faktiski, neiespējami," stāsta Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" direktors Uldis Hmieļevskis.

Favorīti cīņā par uzvaru rallija sacensībās būs krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kuru rallija līdzjutēji iemīļojuši viņa braukšanas stila dēļ, kas neparedz kompromisus un atslābināšanos nevienā ātrumposma metrā. Ar šo meistarīgo braucēju N4 grupas "Mitsubishi Lancer Evo X" braucēju Eiropas rallija trasēs rēķinās pat jaunāko un spējīgāko R5 klases un WRC automašīnu piloti.

Cīņā par uzvaru noteikti iesaistīsies arī Lietuvas un Baltkrievijas rallija čempions lietuvietis Vitauts Šveds, vairākkārtējais Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, liepājnieks Mārcis Ķenavs, kuram šīs būs tikai otrās sacensības pie pilnpiedziņas N4 grupas "Mitsubishi Lancer Evo X" stūres, taču debijas sacensībās rallijsprintā "Kalnamuiža 2014" viņš pierādīja, ka ir ļoti ātrs ne tikai ar priekšpiedziņas automašīnām. Sagaidāms, ka ļoti ātri Lejaskurzemes ceļos būs igauņi Rolands Muraks un Sīms Plangi, kā arī lietuvietis Martins Samuitis.

Ļoti interesanti būs vērot trasē Latvijas čempionu A+ klasē Mārtiņu Svili, kurš Ātruma festivālā - rallijā "Kurzeme 2014" būs pirmais latvietis, kurš startēs ar R5 klases rallija automašīnu. Sacensībās redzēsim vēl vienu "Ford Focus R5" automašīnu - ar to startēs ukraiņu rallija braucējs Oleksijs Kikireško.

Tāpat uzmanība jāpievērš Benediktam Vanagam, kurš šī gada sākumā leģendārajā Dakāras maratonrallijā, startēja ar latviešu inženiera Andra Dambja būvēto "OSCar", bet Ātruma festivālam - rallijam "Kurzeme 2014" pieteicies ar "Subaru Impreza WRC" automašīnu.

Liela konkurence sagaidāma arī cīņā par ātrākā viena tilta piedziņas automašīnu pilota godu. Ātruma festivālam - rallijam "Kurzeme 2014" pieteicies Krievijas rallija čempions R1 klasē Mihails Skripņikovs, šīs sezonas "Drive DMack Fiesta Trophy" pārliecinošais līderis Sanders Pērns, jaunākais rallija čempions Latvijas vēsturē Ralfs Sirmacis, pagājušā gada rallija "Kurzeme 2014" 2.vietas ieguvējs R2 klasē Rainers Rohtmets. "LMT Autosporta akadēmijas" sastāvā ar "Honda Civic Type-R" automašīnu startēs ātrākais viena tilta piedziņas automašīnu braucējs augusta sākumā notikušajā "300 Lakes Rally" Emīls Blūms. Ar aizmugures piedziņas BMW savukārt trasē būs redzams Latvijas rallija čempions Andis Neikšāns un vairāki ļoti spēcīgi igauņu braucēji.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās "Bilesuserviss.lv", "Piletilevi.ee" un "Bilietupasaulis.lt", "Skandi Motors" filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6.

Dzintars Hmieļevskis

Pievieno komentāru

Komentāri 2

pensonare

Mīļie labie pasakiet maršrutu kur notiks rallijs. Vecīši arī grib zināt kur varēs vērot auto meistarus braukšanā.7e3

pirms 7 gadiem, 2014.08.24 22:19

Sports