Rakelu nepalaiž uz Eiropas U-19 čempionāta kvalifikācijas turnīru

Latvijas U-19 futbola izlase uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Ungārijā devusies bez prognozētā uzbrukuma līdera Denisa Rakela, kuru nepalaida viņa pārstāvētais klubs "Liepājas metalurgs".

Kvalifikācijas turnīrā, kas piektdien sāksies Ungārijā, Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krievijas, Lihtenšteinas un Ungārijas futbolistiem.

Anatolija Čebana vadītā komanda pirms došanās uz Ungāriju aizvadīja trīs dienu treniņnometni Staiceles bāzē, pēc kuras treneris nosauca tos 18 futbolistus, kuri devās uz turnīru.

Rakels šoruden iekarojis vietu "Liepājas metalurgs" komandas sākumsastāvā un kļuvis par tās līderi. Kopš septembra beigām viņš jau divās spēlēs izcēlies ar "hat-trick", bet kopā šosezon 17 gadus vecais futbolists Latvijas futbola čempionātā - "LMT Virslīgā" - guvis jau astoņus vārtus.

"Liepājas metalurgs" šobrīd turpina cīņu par "LMT Virslīgas" turnīra zelta godalgām un 1.novembrī komandai gaidāms izšķirošais mačs ar pēdējo trīs gadu čempionvienību "Ventspils". Ja liepājnieki nezaudēs punktus pārējos divos mačos, tad spēlē ar "Ventspils" futbolistiem viņiem pietiks ar neizšķirtu.

Tāpat uz kvalifikācijas turnīru slimības dēļ nedevās Rīgas "Daugava" kluba futbolists Artjoms Zotovs.

Eiropas U-19 čempionāta kvalifikācijā vienības sadalītas 13 apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Šo apakšgrupu turnīru uzvarētāji, otro vietu ieguvēji, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas iekļūs turnīra pamatkārtā.

Pamatturnīra spēles tiks aizvadītas 2010.gada pavasarī, kad cīņas par iekļūšanu finālturnīrā norisināsies septiņās grupās pa četrām komandām katrā. Vienīgi šo grupu uzvarētāji iekļūs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas 2010.gada vasarā notiks Lihtenšteinā.

Kvalifikācijas turnīrā Ungārijā Latvija 23.oktobrī aizvadīs maču ar Krieviju, 25.oktobrī tiksies ar Ungārijas vienaudžiem, bet 28.oktobrī spēkosies ar Lihtenšteinas valstsvienību.

Pievieno komentāru

Sports