Rakels publiski atvainojas par savu pagājušā gada skandalozo rīcību

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Deniss Rakels publiski atvainojies par savu pagājušā gada skandalozo rīcību, kas lika viņu atskaitīt no valsts U-21 izlases.

Pagājušā gada nogalē Rakels izcēlās ar notikumiem ārpus futbola laukuma, jo novembrī viņš ar vēl četriem futbolistiem par alkohola lietošanu tika atskaitīts no Latvijas U-21 izlases. Pēc šī incidenta uzbrucējs uz pieaugušo izlasi netika aicināts, bet savu atgriešanos piedzīvojis šomēnes, kad izsaukts uz 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm pret Islandi un Turciju.

"Galvenais treneris Marians Pahars ir pārliecināts par savu plānu. Par izsaukumu uz valstsvienību ar mani pirms pāris nedēļām sazinājās tieši viņš. Mums bija gara saruna. Sanāca tā, ka viņš vēlas mani šeit redzēt. Teikšu godīgi, es biju nedaudz pārsteigts par zvanu. Ņemot vērā ar mani saistītos notikumus, man būs grūti tikt nacionālajā izlasē. Bet tajā brīdī biju ļoti priecīgs, un tagad esmu šeit," Rakela teikto citē Latvijas Futbola federācija (LFF). "Par notikumiem U-21 izlasē, pirmkārt, es personīgi gribētu atvainoties komandas galvenā trenera Daiņa Kazakeviča priekšā. Skaidrs, ka esmu vainīgs, un es pats toreiz izdarīju nepareizi. Šobrīd esmu priecīgs, ka man iedota otrā iespēja. Atvainoties gribētu arī Latvijas U-21 komandas biedru priekšā par to, ka tajā brīdī pievīlu viņus. Tāpat, protams, vēlos atvainoties arī nacionālās izlases puišu, treneru štāba un tās galvenā trenera Pahara priekšā. Uzskatu, ka gada laikā esmu pieaudzis. Saprotu, ka gadu nacionālajā izlasē esmu pazaudējis. Taču šobrīd esmu izkāpis no noteiktas bedres. Esmu sācis regulāri spēlēt, klubā gūstu vārtus. Atkārtošos, esmu ļoti priecīgs, ka man tika iedota otrā iespēja, un ceru, ka izmantošu to pilnībā un būšu noderīgs mūsu komandai. Šādas muļķības turpmāk vairāk nedarīšu."

Rakels pašlaik spēlē Polijas augstākās līgas komandā Krakovas "Cracovia", kuras sastāvā šosezon astoņās spēlēs guvis divus vārtus. Pašlaik 22 gadus vecais Rakels Latvijas izlases rindās debitēja 2010.gadā, bet kopš tā laika uzbrucējs aizvadījis piecas spēles, ar vārtu guvumiem neizceļoties.

"Pirmkārt, futbolistam jāsaprot, ka pirmajā vietā vienmēr jābūt nacionālajai izlasei. Šeit tu ierodies, lai pārstāvētu savu karogu, savu dzimteni. Protams, jaunajiem futbolistiem nevajadzētu darīt šādas muļķības. Jākoncentrējas un jācenšas visu darīt komandas vajadzībām. Arī galvenais treneris Pahars vienmēr saka, ka mums jāatslēdzas no klubu lietām un pilnībā jādomā par futbolu un Latvijas izlasi," paudis Rakels. "Neviens nav aizsargāts no muļķībām. It īpaši jaunie spēlētāji sava nelielā vecuma dēļ. Domāju, ka pēc šāda piemēra, kuru noteikti redzēja arī daudzi jaunie mūsu spēlētāji, visi turpmāk pieņems pareizos lēmumus. Cerēšu, ka tas nekad neatkārtosies. Un nav svarīgi, par kāda vecuma izlasi mēs runājam. Ierodoties valstsvienībā, spēlētājs pārstāv savu valsti, un jādomā tikai par to, nevis par kādām citām lietām. Mans ieteikums katram izlases spēlētājam būtu, ierodoties jebkura vecuma valstsvienībā, pilnībā pievērsties un domāt tikai par savas pārstāvētās izlases vajadzībām, kā labāk sagatavoties, trenēties un sekmīgi nospēlēt katru nākamo spēli."

Kā zināms, spēles pret Islandes un Turcijas izlasēm Latvijas komanda aizvadīs savā laukumā attiecīgi piektdien un nākamās nedēļas pirmdienā.

"Par Islandes izlasi varu teikt tikai to labāko. Arī iepriekšējā kvalifikācijas ciklā pirms Pasaules kausa šī komanda tikai izslēgšanas spēlēs piekāpās Horvātijai. Islandes izlasei ir liels potenciāls, un viņi var būt vieni no favorītiem arī tādu spēcīgu komandu grupā, kāda šobrīd ir mums," izteicies Rakels. "Mūsu treneris saka, ka ar 100% gatavību šajā spēlē nebūs pietiekami. Laukumā būs jāizliekas par 150% vai pat 200%, lai cerētu uz pozitīvu rezultātu šajā spēlē."

"Mēs, protams, ceram, ka "Skonto" stadionā šajās spēlēs būs daudz mūsu līdzjutēju. Viņu atbalsts mums šobrīd ir ļoti nepieciešams. Komandai priekšā ir divas svarīgas spēles. Ja šajās spēlēs būs pozitīvs iznākums, mēs varam arī reāli iesaistīties cīņā par vietu 2016.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Būsim priecīgi, ja līdzjutēju stadionā būs ļoti daudz. Centīsimies parādīt iespējami labāko mūsu spēli," piebilda uzbrucējs. "Mēs vienmēr komandas iekšienē runājam, ka katrai viesu komandai, kas ierodas Rīgā, ir no mums jābaidās. Mēs spēlējam savā stadionā, kurā pretiniekam ir ļoti grūti spēlēt. Turklāt, ja uz spēli atnāks pilns stadions, nobaidīsim pretinieku, parādīsim labu futbolu, un pozitīvs rezultāts noteikti neizpaliks."

Latvija kvalifikācijas turnīrā startē A apakšgrupā kopā ar Nīderlandi, Čehiju, Turciju, Islandi un Kazahstānu. Pēc oktobra spēlēm nākamo cīņu Latvija aizvadīs novembra vidū, kad izbraukumā sacentīsies ar spēcīgo Nīderlandi.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde uzdevusi izlasei iekļūt labāko trijniekā.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies "play-off" pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Finālturnīrs 2016.gadā notiks Francijā. Šis būs pirmais Eiropas čempionāts, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Pievieno komentāru

Sports